Informacion mbi ngjarjet, arrestimet, ndalimet dhe procedimet në 24 orët e fundit 02 maj 2017

DREJTORIA E PERGJITHSHME PËR HETIMIN E KRIMIT TE ORGANIZUAR DHE KRIMET E RËNDA
1Drejtoria PPSH.1

DREJTORITË VENDORE TË POLICISË

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë
Seksioni për krimet ndaj pronës
Më datë 01.05.2017, rreth orës 22:45, në rrugën “Kostandin Kristoforidhi”, afër “9 katësheve”, është vendosur lëndë plasëse, e dyshuar eksploziv, në mjetin tip “Smart”, në pronësi të shtetases B.M, vjeç 55, banuese në Tiranë, ku ka patur dëme materiale. Punohet për dokumentimin e plotë të ngjarjes. Informacion paraprak.

Komisariati Rajonal i Policisë Rrugore
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin R.K., vjeç 18, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në rrugën “Dritan Hoxha”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi mjetin tip “Yamaha”. Neni 291 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës
Seksioni kundër krimeve ndaj personit
Në vijim të njoftimit të dhënë më datë 30.04.2017, ku dyshohet se dy shtetas kanë tentuar të vrasin shtetasin E.H. në vijim të hetimeve të kryera nga Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës u ndalua shtetasi: D.Q, 39 vjeç, banues në Durrës.
Shtetasi D.Q ishte shpallur në kërkim, pasi dyshohet se në bashkëpunim me shtetasin F.K, 21 vjeç, banues në Durrës, më datë 30.04.2017, në lagjen Nr.1, Durrës, për motive të dobëta kanë tentuar të vrasin, me mjet prerës (thikë) shtetasin E.H. 42 vjeç, banues në Durrës.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale ”Vrasja me dashje”e mbetur në tentativë parashikuar në nenin 76, 22 të Kodit Penal.

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS
Më datë 01.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi A.H, vjeç 47, banues në Arapaj, pasi, në lagjen nr. 15, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Ford”, është përplasur me motoçikletën tip “Amadeos”, me drejtues shtetasin L.K, vjeç 30, banues në Durrës, për pasojë është aksidentuar drejtuesi i motoçikletës, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Neni 290 e 291 të Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u  arrestua në flagrancë shtetasi B.L, vjeç 40, banues në fshatin Armath, Manzë, pasi, në rrugën Maminas-Gjiri-Lalzit, në fshatin Hamallaj, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Volkswagen”, është aksidentuar dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Nenet 290 e 291 të Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Korçë
Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS
Më datë 01.05.2017, u  referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë, pasi dyshohet se, në fshatin Çetë, shtetasi A.K, vjeç 20, banues në Çetë, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “ Zetor”, pa targë, ka dalë nga rruga, për pasojë është aksidentuar me vdekje drejtuesi i zetorit dhe ndodhet në spital në gjendje të rëndë pasagjeri D.B, vjeç 23. Nenet 290 e 291 të Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Fier
Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS
Më datë 01.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi R.B, vjeç 22, banues në fshatin Bashkim, pasi, në fshatin Zhupan, duke drejtuar me leje drejtimi mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar me vdekje këmbësoren shtetasen F.G vjeç 60, banuese në Zhupan. Neni 290 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë
Seksioni kundër krimeve ndaj personit
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, pasi, në fshatin Kuç te “Qesko”, është gjetur i vrarë me armë zjarri, shtetasi D.Z, vjeç 35, banues në Kuç. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Nenet 78 e 278/2 të Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi DhÇ, vjeç 36, banues në fshatin Kotë, pasi dyshohet se, Kotë, ka plagosur rëndë me thikë shtetasin D.M, vjeç 50, i cili ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. Neni 88 i Kodit Penal.

KOMISARIATET E POLICISË (Rrethe Gjyqësore)

Komisariati Policisë Kavajë
Seksioni për trafiqet dhe narkotikët
Gjatë patrullimit të vijës Bregdetare, më datë 01.05.2017, rreth 4.9 milje detare në afërsi të vendit të njohur si Kepi i Selitës, Policia Kufitare në bashkëpunim me Guardia di Finanza ka konstatuar mbi sipërfaqen e ujit pesë pako të mbështjella me natriban.
Në brendësi të këtyre pakove janë gjendur edhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 152.7 kg, me lëndë të dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sattiva, e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.
Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.
Materialet i'u referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, për veprën penale të "Trafikimi i narkotikëve", parashikuar nga neni 283/a i Kodit Penal.

DREJTORIA E PERGJITHSHME PËR SIGURINË PUBLIKE

KOMISARIATET E POLICISË

Komisariati i Policisë Nr. 1
Më datë 01.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi S.X, vjeç 19, banues në Tiranë, pasi, në rrugën “Qemal Stafa”, iu gjet e sekuestrua me cilësinë e provës materiale, 1 dozë lëndë e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sattiva. Neni 283/1 i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin V.V, vjeç 28, banues në rrugën “Ali Demi”, i dënuar më parë, pasi dyshohet se, në bulevardin “Bajram Curri”, në një lokal, u konstatua duke kryer punime pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin Z.K, vjeç 59, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në mënyrë të përsëritur, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj shtetases S.B, vjeç 39. Neni 130/a i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin P.T, vjeç 44, banues në Tiranë, i dënuar më parë, pasi dyshohet se, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ka prishur qetësinë publike, duke goditur me vezë në drejtim të një institucioni. Neni 274 i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, shtetasja E.A, vjeç 51, banuese në Tiranë, kallëzon se më datë 30.04.2017, i është larguar nga banesa vajza shtetasja P.M, vjeç 22. Punohet për gjetjen e saj. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Më datë 02.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit E.J e R.S, vjeç 26 e 26, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në rrugën “Kostandin Kristoforidhi”, në një lokal, ju gjet e bllokua me cilësinë e provës materiale, një tavolinë pokeri pa leje përkatëse. Neni 197 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Nr. 2
Më datë 01.05.2017, u ndalua shtetasi në kërkim E.Sh, vjeç 23, banues në Tiranë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja” në bashkëpunim. Neni 134/2 i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për vdekje natyrale, pasi, në QSUT “Nënë Tereza”, si pasojë e një arresti kardiak, ka vdekur shtetasja M.Xh, vjeç 79, banuese në Tiranë.

Komisariati i Policisë Nr. 3
Më datë 01.05.2017, u gjet e dorëzua familjarëve, shtetasja E.T, vjeç 38, larguar nga banesa më datë 04.03.2002, në Librazhd, e cila deklaron se është larguar me dëshirën e saj. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, pasi, në rrugën “Islam Alla”, kanë vjedhur produkte ushqimore, në dyqanin e shtetasit I.D, vjeç 55, banues në Tiranë. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Nr. 4
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasit E.K, vjeç 34, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në rrugën “Aleksandër Moisiu”, te lavazhi pranë një karburanti, ka plagosur lehtë me grusht shtetasin A.M, vjeç 46, banues në Tiranë. Neni 89 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Nr. 5
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin O.H, vjeç 23, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në Bathore, ka dëmtuar me sende të forta mjetin tip “Golf”, në pronësi të shtetasit M.M, vjeç 54, banues në Tiranë. Neni 150 i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasit V.A, vjeç 33, banues në Tiranë, pasi dyshohet se gjatë natës, në Bathore, ka vjedhur 1 televizor në banesën e shtetasit R.Sh, vjeç 80. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Nr. 6
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasen E.S, vjeç 37, banuese në Tiranë, pasi dyshohet se, në rrugën “Teodor Keko”, ka thyer xhamat e mjeteve të punës të një firme. Neni 150 i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen Zh.M, vjeç 45, banuese në Tiranë, pasi dyshohet se, djali shtetasi A.M, vjeç 20, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit D.B e T.M, vjeç 42 e 38, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në Mëzes Kodër, kanë plagosur lehtë me grusht e sende të forta njëri-tjetrin. Neni 89 i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasit E.H, vjeç 20, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, gjatë natës, në rrugën “Hamdi Çullahaj”, ka vjedhur një sasi lekësh në banesën e shtetasit F.O, vjeç 31. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Vorë
Më datë 01.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi M.A dhe u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasen B.A, vjeç 37 e 74, pasi dyshohet se në mënyrë të vazhdueshme, kanë ushtruar dhunë psikologjike ndaj, shtetases L.A, vjeç 34. Neni 130/a i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Durrës
Në vijim të komunikatave që bëjnë fjalë për vjedhjen në magazinën e shtetasit R.E dhe vjedhjen e mbetur në tentativë në banesën e shtetasit S.K, më datë 01.05.2017, u ndalua shtetasi në kërkim A.B., vjeç 14, banues në fshatin Rrotull. Nenet 134 dhe 134 e 22 të Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin E.R,  vjeç 28, banues në Durrës, pasi dyshohet se, në lagjen nr. 7, ka  goditur me grusht shtetasin P.S,  vjeç 64, banues në Durrës. Neni 90 i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, shtetasi Y.K, vjeç 43, banues në Sukth, kallëzon se më datë 30.04.2017, i është larguar nga banesa vajza shtetasja e mitur S.K, vjeç 15. Punohet për gjetjen e saj. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës.

Më datë 01.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi A.Y, vjeç 36, banues në Lushnjë, pasi, në lagjen nr. 13, i ka vjedhur biçikletën shtetasit E.K, vjeç 32, banues në Durrës, e cila u sekuestrua me cilësinë e provës materiale. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Krujë
Më datë  01.05.2017, në banesë, është vetëhelmuar me fotoksinë dhe ndodhet në spital në kujdesin e mjekëve, shtetasja Xh.B, vjeç 43. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës. Neni 99 i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017,  gjatë natës, në Fushë Krujë, është konstatuar vjedhja e servisit në pronësi të shtetasit A.K, vjeç 44, banues në Fushë Krujë, ku kanë marrë vegla të ndryshme pune. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Elbasan
Në vijim të komunikatës që bën fjalë për mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik, në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, më datë 01.05.2017, u ndalua shtetasi në kërkim E.S, vjeç 29, banues në Elbasan. Neni 242 i Kodit Penal.

Më  datë 01.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi J.Gj, vjeç 38, banues në Tiranë, pasi, në rrugën Elbasan - fshati Dobaj, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin  tip “Hyndai”, i larguar nga vendi i aksidentit, është përplasur me mjetin tip “Ford fokus”, me drejtues shtetasin F.M, vjeç 44, banues në fshatin Gracen, ku ka vetëm dëme materiale. Nenet 291 e 273 të Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasen R.S, vjeç 25, banuese në Elbasan, pasi vjehrri shtetasi F.S, vjeç 63, banues në Elbasan, ka bërë kallëzim se, ka braktisur fëmijën e saj të mitur. Neni 124 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Librazhd
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin J.B, vjeç 66, banues në fshatin Katjel, pasi dyshohet se, u konstatua duke ndërtuar katin e dytë të një objekti banimi, pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin V.Ll, vjeç 30, banues në fshatin Dritaj, pasi dyshohet se, në Dritaj, ka dëmtuar disa bandierë betoni dhe rrjet teli, në pronësi të shtetasit K.Ç, vjeç 60. Neni 150 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Gramsh
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin O.Z, vjeç 29, banues në Gramsh, pasi dyshohet se, në fshatin Gjergjovinë, ka goditur me grusht shtetasen P.El, vjeç 43. Neni 90 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Korçë
Më datë 01.05.2017,  u  referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit  Gjyqësor Korçë dhe punohet për kapjen e shtetasve E.Z e J.K, vjeç 24 e 24, banues në Korçë, pasi dyshohet se, në lagjen nr. 16, kanë vjedhur banesën e shtetasit N.N, vjeç 58, ku ka marrë bizhuteri dhe një sasi lekësh. Neni 134/2  i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Berat
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për shtetasin G.Z, vjeç 26, banues në Berat, pasi dyshohet se në lokal, në lagjen “Donika Kastrioti”, ju gjetën 1 laptop, 1 printer e disa skedina, pa dokumentacion përkatës, të cilat u bllokuan me cilësinë e provës. Nenet 197 e 198 të Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Fier
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier dhe punohet për kapjen e shtetasve F.M e V.M, vjeç 37 e 22, banues në Vlorë, pasi dyshohet se, në fshatin Suk Rroskovec, kanë vjedhur një sasi lekësh në lokalin e shtetasit M.M, vjeç 52. Neni 134/2 i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin E.H, banues në Fier, pasi dyshohet se, ka bërë njoftim të rremë me telefon. Neni 272 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Lushnjë
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lushnjë, për shtetasin E.B, vjeç 25, banues në Lushnjë, pasi dyshohet se, ka goditur me grusht shtetasin S.Gj, vjeç 30, banues në Lushnjë. Neni 90 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Vlorë
Më datë 01.05.2017, gjatë natës, në Selenicë, kanë tentuar të vjedhin banesën e shtetasit A.M, vjeç 43. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Nenet 134 e 22 të Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Lezhë
Më datë 30.04.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për vlerësim, pasi, në fshatin Barbulloj, te banesa, shtetasi P.V, vjeç 27, duke i hedhur benzinë sobës është djegur në fytyrë dhe ndodhet në QSUT “Nënë Tereza” për mjekim të specializuar.

Komisariati i Policisë Kurbin
Më datë 01.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi P.K, vjeç 56, banues në Laç, pasi vajza e djali, shtetasit E.K dhe R.K., vjeç 24 e 17, kallëzojnë se në mënyrë të përsëritur, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj familjarëve. Neni 130/4 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Shkodër
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasin F.Z, vjeç 25, pasi dyshohet se, ka kanosur e fyer ish bashkëshorten shtetasen E.N, vjeç 21, banuese në Shkodër. Nenet 84 e 119 të Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasin K.D, vjeç 23, banues në Shkodër, pasi dyshohet se, në plazh Velipojë, nuk i është bindur urdhërit të punonjësve të policisë për kontrollin e dokumentacionit të mjetit tip “Ford”. Neni 242 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Pukë
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Pukë, pasi, në fshatin Gojan, në banesën e pabanuar të shtetasit K.L, vjeç 86, ka rënë zjarr, ku janë djegur materiale shtëpiake. Nga veprimet e kryera rezulton, se zjarri ka rënë si pasojë e shkëndijave elektrike. Neni 151 i Kodit Penal.

Më datë 01.05.2017, u arrestuan në flagrancë shtetasit Gj.K dhe A.Rr, vjeç 24 e 30, banues në Mamurras, Kurbin e Xhafzotaj, Durrës, pasi, në vendin e quajtur “Lakrosh”, fshati Lumbardhe, në bashkëpunim, kanë vjedhur 190 ml tel që përdorej për rrethimin e ish minierës së bakrit. Neni 134/2 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Kukës
Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Kukës, për ngjarje aksidentale, pasi, në lagjen “Gostil”, ka rënë aksidentalisht nga ballkoni i banesës dhe ka humbur jetën shtetasi H.S, vjeç 82.

Më datë 01.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kukës, për vlerësim, pasi, në rrugën nacionale Morinë–Kukës, afër fshatit Gjegjan, shtetasi A.Gj vjeç 41, banues në Tiranë, duke drejtuar mjetin tip “Audi”, ka goditur një bagëti të trashë e cila ka ngordhur, e shtetasit Rr.D, vjeç 37.

DREJTORIA E PERGJITHSHME PER KUFIRIN&MIGRACIONIN

Drejtoritë Vendore për Kufirin&Migracionin Shkodër
Më datë 01.05.2017, u  referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasit  T.E, R.A e H.B, vjeç 27, 35 e 17, banues në Siri, pasi dyshohet se, në SPK Muriqan në dalje, u  kapën me karta identiteti greke, që dyshohen të falsifikuara. Neni 189 i Kodit Penal.

Komisariati i Kufirit&Migracionit Dibër
Me datë 01.05.2017, u referuan materialet Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër, për shtetasin G.A, vjeç 30, banues në Kamzë, Tiranë, pasi dyshohet se, në SPKM Bllatë, u kap duke kaluar kufirin shtetëror në mënyrë të paligjshme. Neni 297 i Kodit Penal.

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24 orëve të fundit.
Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.
Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 15 personave, është sekuestruar lëndë narkotike.
Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi 4 drejtues mjetesh.
Nga kontrollet e kryera nga strukturat e Drejtorive Vendore të Policisë janë arrestuar 4 persona në kërkim dhe 1 person për narkotikët.
1 person për krime ndaj personit.
Janë kapur 5 persona për vjedhje dhe dhunë në familje.
Janë sekuestruar rreth 153 kg lëndë e dyshuar Cannabis Sattiva.
Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 42 persona.
Edhe në ditët në vijim do vijojë puna e Policisë së Shtetit për rritjen e parametrave të sigurisë në vend.

 

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...