Fier, Goditet një rast i kultivimit të bimëve narkotike.

Fier, Goditet një rast i kultivimit të bimëve narkotike. 04fier

Arrestohet në flagrancë autori dhe procedohet penalisht në gjendje të lirë bashkëshortja.

Në bazë të Planit të Veprimit të Drejtorisë Vendore të Policisë Fier për zbulimin, parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë së kultivimit të bimëve narkotike, vijojnë kontrollet e pandërprera në gjithë territorin e Qarkut Fier.

Si rezultat i kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në lagjen "Kryengritja e Fierit", në banesën e shtetasit E.H, u gjetën të kultivuara dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 64 fidanë bimë narkotike të dyshuara Cannabis Sattiva.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

-E.H, 43 vjeç, banues në lagjen "Kryengritja e Fierit, si edhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për bashkëshorten e tij, shtetasen E.H, 36 vjeçe.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Kultivim i bimëve narkotike" parashikuar nga neni 284/1 i Kodit Penal.

04fier1

04fier2

04fier3

04fier4

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...