Finalizohet me sukses operacioni antidrogë i koduar "Marinza"

Finalizohet me sukses operacioni antidrogë i koduar "Marinza" (per video klikoni mbi link) 77c21904-b63f-4054-8b21-0e9f0e1b4aa4

Policia e Fierit finalizon me sukses operacionin antidrogë të koduar "Marinza".

Sekuestrohen 78 Kg lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Arrestohet në flagrancë një shtetas.

Në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative dhe punës së mirëorganizuar nga ana e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të

Policisë Fier, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Fier, u bë i mundur finalizimi me sukses i operacionit të koduar ”MARINZA”.

Në dalje të qytetit të Roskovecit, në orën 04:00, mbi bazën e informacionit të marë, u ndalua mjeti Furgon i tipit Fiat.

Nga kontrolli i ushtruar në mjet në pjesën e pasme u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi materiali bimor i dyshuar lëndë narkotike Cannabis

Sattiva e ndarë në 73 pako të mbështjella me natriban me peshë rreth 78 kg.

Nga veprimet e para hetimore rezulton se lënda e dyshuar narkotike ishte e presuar në pako dhe e mbështjellë posaçërishtë me qëllim për t'u trafikuar më pas jashtë vendit me destinacion Italinë.

Po kështu janë kryer verifikime edhe për automjetin Furgon të markës Fiat, ku nga verifikimet paraprake dyshohet se është i trafikuar në Shqipëri.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, u arrestua në flagrancë drejtuesi i mjetit, shtetasi

-F. T., 30 vjeç, banues në fshatin Velmish, Roskovec.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale 78 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva, automjeti tip Fiat dhe 3 aparate telefoni celularë.

Policia po punon për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të personave të tjerë të implikuar.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, "Trafikim i lëndëve narkotike” i mbetur në tentativë dhe “Trafikim i mjeteve motorike”

parashikuar nga Nenet 283, 283/a e 22 dhe 141/a të Kodit Penal.

e16c5f5c-8fc0-4039-9968-599abca356f9

2995545c-bc4f-487c-9a64-44b068bcb7ac

547fa042-9b40-4d97-9008-bae8b3eef30d

064461b9-0277-4161-8e06-cace08534460

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...