Viçisht-Dibër, Policia Kufitare parandalon dhe godet një tjetër tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Viçisht-Dibër, Policia Kufitare parandalon dhe godet një tjetër  tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. 08VIçISHT

Sekuestrohet 1 kg e 78 gram lëndë narkotike

Arrestohet në flagrancë 18 vjeçari, poseduesi i lëndës narkotike

Gjatë patrullimit të  Policisë Kufitare Viçisht, në kufirin e gjelbër me Maqedoninë, (në afërsi të fshatit Lladomericë, territor i Bulqizës), kanë konstatuar një shtetas duke lëvizur  këmbë.

Shërbimet e Policisë Kufitare e kanë ndaluar dhe pas kontrollit të ushtruar në çantën e shpinës ju gjet një pako e mbështjellë ku brenda saj kishte një sasi me lëndë narkotike e dyshuar canbabis sattiva,  me peshë 1 kg e 78 gram.

Në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor dhe Specialistët për Narkotikët në Dejtorinë Vendore të Policisë Dibër.

Në përfundim të veprimeve të para të kryera nga Specialistët për Narkotikët, është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

A.H, 18 vjeç, banues në Durrës.

Lënda narkotike është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Specialistët për Narkotikët në D.V.P. Dibër  po bashkëpunojnë me Prokurorinë për Krimet e Rënda Tiranë  për  zbardhjen dhe dokumentin e plotë të kësaj veprimtarie të paligjshme.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, për veprën penale "Trafikim i Narkotikëve mbetur në tentativë", parashikuar nga neni 283/a, 22, të Kodit Penal.

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...