Gramsh, Finalizohet me sukses operacioni i koduar “START”

Gramsh, Finalizohet me sukses operacioni i koduar “START”(per video kliko mbi link) 05gramsh

Sekuestrohen 80 doza lëndë narkotike e dyshuar Heroinë

Arrestohet në flagrancë autori i dyshuar i lëndës narkotike

Në vijim të punës për goditjen e trafikimit apo shpërndarjes të lëndëve narkotike Specialistët e Sektorit Kundër Narkotikëve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në kuadër të një hetimi proaktiv të ndjekur prej kohësh me metoda speciale të hetimit, finalizuan me sukses operacionin policor të koduar “START”

Si rezultat i këtij operacioni, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

A. P, 34 vjeç banues në Gramsh

Arrestimi i tij u bë pasi, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij dhe gjatë kontrollit fizik u gjet dhe u sekuestrua një sasi lënde narkotike e dyshuar Heroinë, e ndarë në doza.

Grupi hetimor sekuestroi në cilësinë e provës materiale:

80 doza lëndë narkotike e dyshuar Heroinë, si dhe automjeti.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.

05gramsh1

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6