Tiranë. Arrestohet në flagrancë një shtetas.

Tiranë. Arrestohet në flagrancë një shtetas. tirane

Më datë 10.07.2017 shërbimet e policisë kanë arrestuar në flagrancë shtetasin M. K., 54 vjeç, i cili ka dhunuar fizikisht vajzën e tij, shteasen E. K., 18 vjeç.

Materialet u referunan në ngarkim të tij, në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale të " Dhunës në familje ", parashikuar nga neni 130/ a i Kodit Penal.

Informacion.

Ndalohen tre shtetas të shpallur në kërkim.

Shërbimet e policisë në zbatim të planit " Për gjetjen, kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të veprave penale ", gjatë 24 orëve kanë ndaluar 3 shtetas të shpallur në kërkim, konkretisht :

- u ndalua shtetasi A. Z.,
32 vjeç, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 2 vjet e 6 muaj burg për veprën penale " Përndjekja", parashikuar nga neni 121/ a / 1 i Kodit Penal.

- u ndalua shtetasi A. B., 23 vjeç, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 1 vit e 6 muaj burg, për veprën penale " Vjedhja", parashikuar nga neni 134 / 2 i Kodit Penal.

- u ndalua shtetasi A. B., 23 vjeç, pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 1 vit e 6 muaj burg, për veprën penale " Vjedhja", parashikuar nga neni 134 / 2 i Kodit Penal.

Vazhdon puna për gjetjen e personave në kërkim dhe për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6