Kurbin, Ndërhyrja në kohë e policisë së Kurbinit parandalon përshkallëzimin e një konflikti.

Kurbin, Ndërhyrja në kohë e policisë së Kurbinit parandalon përshkallëzimin e një konflikti. 11lezhe

Arrestohet në flagrancë autori i konfliktit si dhe i sekuestrohet arma e zjarrit , e mbushur me fishek në fole

Më datë 11.07.2017, është marrë njoftim se në një lokal në Laç , ka një konflikt , ku njëri nga shtetasit ka dhe armë zjarri.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore që ka konstatuar se shtetasi Joel Gjergji , pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin D.N. 20 vjeç , banues në Laç , brenda në lokal , e ka kanosur me armë zjarri pistoletë si dhe e ka goditur me pjesët metalike të saj.

Reagimi në kohë i policisë së Komisariatit të Kurbinit , ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit :

- J.Gj , 19 vjeç , banues në Laç

Në flagrancë iu sekuestrua edhe arma e zjarrit pistoletë e markës EKOL –Specila-99, e mbushur me fishek në fole , si dhe me 2 fishekë në krehër të cilat i mbante pa leje.

Materialet proçeduriale i kaluan Prokuorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprat penale ““Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit ” “Kanosja” dhe “Plagosje e lehtë me da

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1