Divjakë Sekuestrohen 2.2 kg Cannabis Sativa, ndalohet autori i dyshuar.

Divjakë 12FIER

Sekuestrohen 2.2 kg Cannabis Sativa, ndalohet autori i dyshuar.

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:

-F.P, 61 vjeç, banues në Kuçovë.

Në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative, në datën 11.07.2017, nga kontrolli i ushtruar në fshatin Spolat, Divjakë, në një tokë të mbjellë me ullinj, të cilën e kishte marë me qera shtetasi F.P, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materjale 2.2 kg lëndë narkotike e dyshuar Canabis Sativa e futur në një bidon plastik nën tokë.

Materialet i Kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike" parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal.

12FIER1

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1