Tiranë, Vjedh në një banesë portofolin me lekë e dokumenta të një shtetasi, i vjedh dhe automjetin e parkuar në oborr, por identifikohet dhe arrestohen pas disa orësh nga Policia.

Tiranë, Vjedh në një banesë portofolin me lekë e dokumenta të një shtetasi, i vjedh dhe automjetin e parkuar në oborr, por identifikohet dhe arrestohen pas disa orësh nga Policia. drejtoria-e-policise-tirane

Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 3, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

- A.M, 32 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për Vjedhje

Në orët e para të mëngjesit, ky shtetas dyshohet të ketë hyrë në banesën e shtetasit A. R., 36 vjeç, banues në Tiranë, të cilit i ka marrë portofolin brenda të cilit dispononte dokumenta të ndryshme, 12000 Lekë dhe 600 Euro, si dhe çelsat e automjetit tip Mercedes Benz.

Më pas ka marrë automjetin e parkuar në oborrin e banesës dhe është larguar.

Si rezultat i veprimeve të shpejta të kryera nga Specialistët e Komisariatit Nr 3, është bërë e mundur identifikimi i autorit të kësaj ngjarje dhe më pas kapja dhe arrestimi i tij në autostradën Mamurras - Laç, në drejtim të automjetit tip Mercedes Benz.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar:

- Një automjet tip Mercedes Benz
- Një portofol me dokumenta të shtetasit A. R.
- 200 €

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Tiranë, për veprat penale "Vjedhje" dhe "Drejtimi i automjeteve në gjendje të dehur apo pa dëshmi", parashikuar nga Nenet 134 dhe 291 të Kodit Penal.

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...