Bulqizë, Vijon puna për goditjen e shpërndarjes së lëndëve narkotike.

Bulqizë, Vijon puna për goditjen e shpërndarjes së lëndëve narkotike. 11bulqize

Sekuestrohen rreth 46 gram lëndë narkotike cannabis sattiva

Arrestohet në flagrancë 22-vjeçari, poseduesi i lëndës narkotike

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e shpërndarjes së lëndëve narkotike Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë kanë marrë informacion në rrugë operative se një shtetas po përgatiste lëndë narkotike për ta shpërndarë në doza të vogëla.

Menjëherë është organizuar puna dhe pas kontrollit shërbimet e policisë kanë gjetur dhe sekuestruar rreth 46 gram lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore nga Specialistët për Narkotikët, është  arrestuar në flagrancë  shtetasi :

J.B, 22 vjeç, banues në Sopot-Bulqizë.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale “Prodhim dhe shitje të narkotikëve”  parashikuar nga neni 283/2  i Kodit Penal.

11bulqize1

11bulqize2

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...