POGRADEC, Arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë një shtetas në kërkim ndërkombëtar, i dënuar nga autoritetet gjyqësore italiane me 7 vjet e 4 muaj burg.

POGRADEC, Arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë një shtetas në kërkim ndërkombëtar, i dënuar nga autoritetet gjyqësore italiane me 7 vjet e 4 muaj burg. (per video kliko mbi link)11PPOGRADEC

Më datë 11.05.2017, si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Romën dhe Komisariatit të Policisë së Pogradec, u bë i mundur arrestimi me qëllim ekstradimi drejt Italisë, i shtetasit shqiptar:

H.M, 28 vjeç, banues në fshatin Leshnicë-Pogradec.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi autoritetet gjyqësore italiane, me vendim nr 11329/2009 R.G, të datës 26.10.2011, e kanë dënuar këtë shtetas me 7 vjet e 4 muaj burg, për kryerjen e veprave penale : “Vjedhje me dhunë dhe Grabitje”, të parashikuara nga Kodi Penal Italian.

11PPOGRADEC1

11PPOGRADEC2

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...