Shkodër, Finalizohet me sukses operacioni i koduar "ALAVANA"

Shkodër, Finalizohet me sukses operacioni i koduar "ALAVANA" 12shkoder4

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas.

Sekuestrohen 90 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva dhe 1 armë zjarri.

Nga shërbimet D.V.P.Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, si dhe bazuar në planin e veprimit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, u finalizua me sukses operacioni policor i koduar "Alavana", ku u bë e mundur arrestimi në flagrancë i dy shtetasve si më poshtë:

P.Ç, 54 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, për veprat penale ”Prodhim e shitje të lëndëve narkotike” dhe ” Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit“ parashikuar nga neni 283 dhe 278 i Kodit Penal.

M.M, 51 vjeç, banues në fshatin Xhan, Njësia Administrative Pult, Shkodër, për veprën penale ”Prodhim e shitje të lëndëve narkotike” parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi gjatë kontrrolleve të ushtruara në banesën e shtetasit P.Ç, në vendin e quajtur Alavana, fshati Xhan, Njësia Administrative Pult, Shkodër, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 9 kg lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva, dhe një armë zjarri tip pushkë 20-she, me një krëhër me 20 fishekë.

Gjithashtu gjatë kontrrolleve të ushtruara në afërsi të banesës së shtetasit M.M, në vendin e quajtur Tebreg, fshati Xhan, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale 81 kg lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të metejshme.

12shkoder

12shkoder2

12shkoder3

12shkoder1

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...