Informacion mbi ngjarjet, arrestimet, ndalimet dhe procedimet në 24 orët e fundit 14 MAJ 2017

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë1Drejtoria PPSH.1

Komisariati Rajonal i Policisë Rrugore

Më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi K.L, vjeç 50, banues në Kavajë, pasi në Laknas, duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka përplasur shtetasen e mitur B.M, vjeç 10, banuese në Tiranë, e cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Neni 290 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin A.Q vjeç 35, banues në Tiranë, pasi dyshohet se u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, motorin tip “Kinroad”. Neni 291 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasen M.XH, vjeç 33, banuese në Tiranë, pasi dyshohet se në Mullet, tek ura e Farkës, duke drejtuar mjetin tip “Volksvagen” është përplasur me mjetin tip “Ford” me drejtues S.M, vjeç 68 banues në Tiranë, ku për pasojë ka mbetur e dëmtuar pasagjerja e mjetit shtetësia F.M, vjeç 62, banuese në Tiranë, e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Neni 290 i Kodit Penal.

Më datë 14.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi A.E vjeç 33, banues në Tiranë, pasi në rrugën “Kastriotët”, duke drejtuar mjetin tip “Nisan” ka aksidentuar shtetasen L.H vjeç 30, banuese në Tiranë, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Neni 290 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësorë Tiranë, për shtetasin E.S, vjeç 19, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në rrugën “Urani Pano”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, motorin tip “Yinxiang”. Neni 291 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës

Seksioni për trafiqet e narkotikët

Durrës, më 14.05.2017.

Policia Kufitare godet një rast trafikimi të lëndëve narkotike.

Tenton të trafikojë Cannabis Sattiva drejt Italisë.

Arrestohet në flagrancë një shtetas.

Sekuestrohen 23.2 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

Më datë 13.05.2017, gjatë kontrollit të ushtruar në Vijën e Dytë në PKK Durrës, nga Shërbimet e Policisë Kufitare, në automjetin tip Benz në pjesën e traversës gjatësore, poshtë automjetit, në krahun e majtë dhe të djathtë, ishin vendosur tuba llamarine në formë të rrumbullakët, më brendësi të së cilave u konstatuan disa pako me lëndë narkotike, të mbështjella me natriban.

Menjëherë u njoftuan Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale.

Në përfundim të veprimeve hetimore u sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

23 pako me peshë rreth 23.2 kg me lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva.

U arrestua në flagrancë shtetasi:

A.D 41 vjeç, banues në Bilaj, Fushë-Krujë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda vijojnë hetimet për identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprime të mëtejshme për veprën penale" Trafikimi I lëndëve narkotike" e mbetur në tentative parashikuar në nenin 283/a, 22 të Kodit Penal

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi S.Z, vjeç 19 banues në Durrës, pasi u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin tip “Ford”. Neni 291 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Në vijim të komunikatës që bën fjalë për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe largim nga vendi i aksidentit, më datë 13.05.2017, u ndalua shtetasi në kërkim Sh.GJ, vjeç 53, banues në Elbasan. Nenet 290 e 273 të Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Berat

Seksioni për narkotikët

Më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi XH.XH vjeç 54 banues në Berat, pasi në banesë iu gjet nje sasi lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa. Neni 283/1 i Kodit Penal.

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për shtetasit A.Z dhe E.GJ, vjeç 21 e 43, banues në Kuçovë e në fshatin Perondi, pasi dyshohet se A.Z në Kuçovë, duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka goditur motorin tip “Yinxiang”, me drejtues E.GJ, pa leje drejtimi, i cili është dëmtuar e ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Nenet 290 e291 të Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi E.M,  vjeç 40, banues në Otllak, pasi te Ura Vajgurore, kap duke drejtuar nën efektin e alkoolit motorin tip “Moto Co”. Neni 291 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Fier

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin M.Z, vjeç 33, banues në fshatin Radostinë, pasi dyshohet se në rrugën “Skënderbeu”, duke drejtuar mjetin tip “BMW” ka aksidentuar shtetasin N.S vjeç 61, banues në Fier, i cili lëvizte me biçikletë dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Neni 290 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër

Seksioni kundër korrupsionit

Gjirokastër.

I ofron ryshfet punonjësit të policisë për të shmangur masën administrative, por arrestohet në flagrancë

Specialistët e Seksionit kundër Korrupsionit, në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër , bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit :

Z.B, 38 vjeç, banues në Fier.

Ky shtetas u arrestua pasi:

Në Rrugen nacionale Gjirokastër- Kakavije, është ndaluar nga Patrulla e Policisë Rrugore Gjirokastër për kontrollin e dokumentacionit të mjetit.

Në momentin e ndalimit shtetasi i mësipërm i ka ofruar një prerje 1000 lekë punonjësit të policisë rrugore për të mos vazhduar proçedurat administrative ndaj tij. (Shtetasi i mësipërm nuk ka liçencë për TAXI, në momentin e ndalimit nga punonjësi i policisë, transportonte pasagjerë).

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale "Korrupsion aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike", parashikuar nga neni 244 i Kodit Penal.

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi H.S, vjeç 26, banues në Tiranë, pasi në aksin rrugor Memalia–Krahës, tek “Kthesa e Luftinjës”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi mjetin tip “Benz”. Neni 291 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi A.A, vjeç 55, banues në Laç, Kurbin, me leje drejtimi, pasi në Fushë Mamurras, duke drejtuar mjetin tip “Volksvagen” është përplasur me motorin tip “Lifan” që drejtohej nga shtetasi N.K, vjeç 29, banues në Mamurras, me leje drejtimi, për pasojë ka mbetur i dëmtuar drejtuesi i motorit, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Neni 290/2 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Më datë 14.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasin K.Ç, vjeç 18, pasi dyshohet se më datë 13.05.2017, në qytet, duke drejtuar motorin tip “Yamaha” nuk i është bindur urdhrit të policisë për të ndaluar, i cili s’kishte leje drejtimi. Nenet 242 e 291 Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, në aksin rrugor ShkodërBushat, në Melgushë, shtetasi P.RR, vjeç 47, banues nëLezhë, duke drejtuar mjetin tip “Benz” nën efektin e alkoolit, është përplasur me një mjet tip “Ford” të drejtuar nga shtetasi T.SH vjeç 22, banues nëShkodër, për pasojë janë aksidentuar dy drejtuesit, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

DREJTORIA E PERGJITHSHME PËR SIGURINË PUBLIKE

KOMISARIATET E POLICISË

Komisariati i Policisë Nr. 1

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin V.T, vjeç 70, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në rrugën “Idriz Dollaku”, ka goditur me grusht, shtetasin V.S, vjeç 47, banues në Tiranë. Neni 90 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Nr. 2

Më datë 13.05.2017 në rrugën “Dora Distria”, në banesë, ka vdekur shtetasi M.R vjeç 86, banues në Tiranë. Nga veprimet e kryera rezultoi se vdekja ka ardhur nga shkaqe natyrale. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për vlerësim.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin Xh.G vjeç 29, banues në Lezhë, pasi dyshohet se në Kamzë, ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale më dhunë, me shtetasen I.R, vjeç 22. Punohet për kapjen e Xh.G. Neni 102/a i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin J.T vjeç 41, banues në Tiranë, pasi dyshohet se ne rrugën “Petro Nini Luarasi”, ka kanosur me armë, shtetasin A.S vjeç 28 banues në Tiranë. Punohet për kapjen e J.T dhe gjetjen e armës. Nenet 84 e 278 të Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin D.L vjeç 21 banues në Tiranë, pasi dyshohet se në rrugën “Vaso Pasha”, ka dëmtuar me sende të forta, mjetin tip “Skoda” të shtetasit F.B, vjeç 31, banues në Tiranë. Neni 150 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Nr. 3

Më datë 13.05.2017, gjatë natës, në rrugën “Myslym Shyri”, pranë banesës, shtetasit A.K, vjeç 44, në mjetin tip “Benz” i kanë vjedhur një çantë dhe nje sasi lekësh. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi E.J vjeç 42, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në banesë, ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes, N.J, vjeç 31. Neni 130/a i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin Q.B, vjeç 41 banues në Tiranë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike, ndaj shtetasit K.M, vjeç 22, banues në Tiranë. Neni 90 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin I.XH vjeç 73, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në rrugën “Princ Vidi”, në banesë, u kap duke kryer punime pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, gjatë natës, në rrugën “Marubi”, është vjedhur banesa e shtetasit E.H vjeç 39 ku kanë marrë disa bizhuteri floriri. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin E.D, vjeç 21, banues në Tiranë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj shtetasit të mitur A.D, vjeç 17. Neni 89 i Kodit Penal.

Informacion paraprak.

Më datë 14.05.2017, rreth ores 05:05, në Kodër Kamzë, në nje lokal dy persona, dyshohet qe njeri prej tyre te kete patur pistolete, duke e kanosur i kanë marrë një sasi lekësh, shtetasit E.K. Punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Komisariati i Policisë Nr. 4

Në vijim të komunikatës që bën fjalë për veprën penale “Dhuna në familje”, më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi A.B, vjeç 40, banues në Tiranë. Neni 130/a i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Nr. 5

Më datë 13.05.2017, u ndalua shtetasi D.XH, vjeç 57, banues në Tiranë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. Neni 284 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin E.GJ vjeç 30 banues në Tiranë, pasi dyshohet se në Kamzë, ka goditur me grusht, shtetasin R.C, vjeç 48, banues në Tiranë. Neni 89 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Nr. 6

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasen F.K, vjeç 57, banuese në Tiranë, pasi dyshohet se në rrugën e “Qelqit”, në banesë, është kapur duke bërë punime pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 14.05.2017, në Kombinat, në banesë shtetësia XH.XH, vjeç 19, duke qenë në gjendje depresioni ka pirë ilaç bimësh, e ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Komisariati i Policisë Vorë

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësorë Tiranë, për shtetasin Sh.D, vjeç 46, banues në fshatin Domje, pasi dyshohet se më datë 12.05.2017, në banesë, është kapur duke bërë punime pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin R.A, vjeç 59, banues në fshatin Domje, pasi dyshohet se në këtë fshat, u kap duke ndërtuar një objekt pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Kavajë

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e rrethit Gjyqësor Kavajë, për shtetasin Q.K., vjeç 33, banues në Kavajë pasi dyshohet se ka goditur me grusht, shtetasen D.B, vjeç 25. Neni 90 i Kodit Penal.

Më datë 130.05.2017, u ndalua shtetasi në kërkim M.A, vjeç 33, banues në Peqin, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Vjedhja”. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Rrogozhinë

Më datë 13.05.2017, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasen M.XH, vjeç 29 pasi dyshohet se bashkëshorti, F.XH, vjeç 31 ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Kavajë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006. “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Komisariati i Policisë Durrës

Më datë 13.05.2017, gjatë natës, në Portin e Durrësit, është vjedhur magazina e peshkut e shtetasit A.D, vjeç 56, banues në Durrës, ku kanë marrë 2 pompa uji, 2 elektromotorë frigoriferi dhe 20 m kabull elektrik. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, gjatë natës, në fshatin Hamallaj, pranë banesës shtetasit  U.H vjeç 47, në kasolle i kanë vjedhur 2 viça. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi B.XH, vjeç 30 banues në Durrës, pasi në lagjen Nr. 15, u kap në flagrancë, duke kanosur me sopat komshiun, shtetasin A.M vjeç 20 duke i thyer xhamin e mjetit tip “Benz” dhe ka shkatërruar murin e shtetasit F.S vjeç 60. Nenet 84 e 150 të Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin V.P, vjeç 47, banues në Durrës, pasi dyshohet se pranë banesës, u kap duke ndërtuar një objekt pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës,për shtetasin B.H,  vjeç 44 banues në Durrës, pasi dyshohet se në lagjen nr. 17, u kap duke ndërtuar një objekt pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin A.K, vjeç 21, banues në Durrës, pasi dyshohet se më datë 12.05.2017, ka goditur me grusht, shtetasen K.B, vjeç 18, banuese në Durrës. Neni 90 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Peqin

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin G.C, vjeç 42, pasi dyshohet se më datë 12.05.2017, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes, shtetases TH.C, vjeç 37. Neni 130/a i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Librazhd

Më datë 13.05.2017, shtetësia N.M, vjeç 40, kallëzon se i është larguar nga banesa vajza, shtetasja B.M, vjeç 18. Punohet për gjetjen e saj. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan.

Komisariati i Policisë Devoll

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë, për shtetasin E.ZH, vjeç 56, banues në fshatin Tren, pasi dyshohet se në këtë fshat, me vetëgjyqësi, ka pushtuar tokën e shtetases E.B, vjeç 26, me pretendimin se është toka e tij. Neni 277 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Berat

Më datë 12.05.2017, u plotësua kërkesëpadia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen Xh.L. vjeç 22, pasi dyshohet se bashkëshorti, L.L., vjeç 25, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësorë Berat. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006. ‘’Për masa ndaj dhunës në mardhëniet familjare”.

Më datë 13.05.2017 u ndalua shtetasi RR.H, vjeç 17, pasi dyshohet se në lagjen Çlirim”, ka vjedhur biçikletën e shtetasit S.P, vjeç 43, banuesBerat. Neni 134/2 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Kuçovë

Më datë 13.05.2017, gjatë natës, në fshatin Lumas, është vjedhur me thyerje dyqani i shtetasit N.D, vjeç 48 ku kanë marrë 1 televizor dhe një armë gjahu kalibri 16 mm, me leje. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Fier

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin H.K., vjeç 67, pasi dyshohet se më datë 10.05.2017, në banesë, ka kanosur e goditur me sende të forta, vëllanë, H.K vjeç 51. Neni 130/a/1 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin A.K, vjeç 24 pasi dyshohet se më datë 11.05.2017, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj shtetases P.K, vjeç 20. Neni 130/a/1 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, në fshatin Kreshpan, në banesë është vetëhelmuar me fotoksinë shtetësia M.Y vjeç 26, e cila  ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor  Fier, për vlerësim.

Komisariati i Policisë Vlorë

Më datë 13.05.2017, në lagjen “28 Nëntori”, në pallatin me nr. 43, në katin e parë u gjet një automatik model 56, kalibri 7.62 mm. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 278 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasen K.M, vjeç 37, pasi dyshohet se bashkëjetuesi, shtetasi K.M, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Vlorë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006. “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Më datë 13.05.2017, në lagjen “28 Nëntori”, është vjedhur me thyerje banesa e shtetasit, B.B, vjeç 60, ku kanë marrë disa bizhuteri. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, për shtetasit A.Z, B.S dhe B.K, vjeç 51, 49 e 51, banues në Vlorë, pasi dyshohet se në lagjen “Hajro Çakërri”, tek ish-fabrika e çimentos, u kapën duke vjedhur hekur për skrap. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Sarandë

Më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi, A.T, vjeç 31, banues në Sarandë, me leje drejtimi, pasi në qytet, kap duke drejtuar nën efektin e alkoolit, mjetin tip “Benz”. Neni 291 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për shtetasit E.M dhe E.M, vjeç 34 e 30, banues në Sarandë, pasi dyshohet se u kapën duke ndërtuar një objekt pa leje. Neni 199/a/1 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Gjirokastër

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasin A.K vjeç 54 banues në Gjirokastër, pasi dyshohet se në lagjen “Punëtore”, ka goditur me grusht, shtetasin J.B, vjeç 41, banues në Gjirokastër. Neni 90 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Lezhë

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për shtetasen M.H, vjeç 66 banuese në fshatin Kodhel, pasi dyshohet se pranë banesës, u kap duke ndërtuar një objekt pa leje. Neni 199/a/1 i Kodit Penal.

datë 14.05.2017, u plotësua kërkesëpadia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasen B.N, vjeç 45, pasi dyshohet se bashkëshorti, A.N, vjeç 44, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësorë Lezhë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006.  “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Më datë 14.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për shtetasin A.N, vjeç 44 pasi dyshohet se datë 13.05.2017, në banesë ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes, B.N vjeç 45. Neni 130/a i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Kurbin

Më datë 13.05.2017, gjatë natës, në fshatin Prozhmë, është vjedhur magazina e shtetasit M.N vjeç 67, banues në këtë fshat, ku kanë marre disa vegla pune. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për shtetasin V.GJ, vjeç 24, banues ne fshatin Fushë Kuqe, pasi dyshohet se në lagunën e Patokut, zonë pyjore e mbrojtur, me ekskavatorin tip “BENFRA”, po sheshonte grumbujt e inerteve dhe zhavorrit në brendësi të lagunës. Neni 205 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Shkodër

Më datë 12.05.2017, në territorin e Bashkisë Shkodër, Njësia administrative Shosh, fshati Palaj, vendi i quajtur (Stanet e Palajve), pronë publike, ambient i hapur, territor i Komisariatit të Policisë Shkodër, u gjetën të mbira në mënyrë të çrregullt 50 bimë narkotike të llojit Canabis Sativa, me lartësi 40-70 cm. Neni 284 i Kodit Penal.

Më datë 12.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasit T.Vdhe S.K, vjeç 34 e 22, banues në fshatin Nicaj e Golem, pasi dyshohet se në Golem, duke udhëtuar me motorin tip “Kinlon”, nuk i janë bindur urdhrit të patrullës së rendit publik për të ndaluar, duke braktisur motorin, e vjedhur, më datë 12.05.2017, në fshatin Dobraç, në pronësi të shtetasit F.Y vjeç 22 banues në fshatin Mes. Nenet 134/2 e 242 të K.P.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasin G.K, vjeç 66, banues në Shkodër, pasi dyshohet se në lagjen “Ajasem”, u kap duke ndërtuar një objekt pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Malësi e Madhe

Më datë 13.05.2017, në fshatin Bajzë, në banesë ka tentuar të vetëvaret shtetasi P.K, vjeç 23, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër . Neni 99 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Pukë

Më datë 12.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Pukë, për shtetasin A.I, vjeç 39, pasi dyshohet se në banesë, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj nënës, M.I, vjeç 77.Neni 130/a i Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi K.GJ, vjeç 23, banues në fshatin Kqir, pasi dyshohet se me datë 12.05.2017, në afërsi të banesës, ka qëlluar në ajër me armë zjarri. Me cilësinë e provës materiale u bllokuan 5 gëzhoja model 56. Nenet 278 e 274 të Kodit Penal.

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Pukë, për shtetasin P.M vjeç 57, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në fshatin Kryezi, ka goditur me sende të forta, shtetasin I.B, vjeç 51 banues në këtë fshat, i cili ka marrë mjekim, ndodhet në banesë pa probleme për jetën.  Neni 89 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Kukës

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kukës, për shtetasin H.K, vjeç 39, banues në fshatin Orçikël, pasi dyshohet se në këtë fshat, ka kanosur me fjalë shtetasin R.K, vjeç 34, banues në Oriçkël. Neni 84 i Kodit Penal.

DREJTORIA E PERGJITHSHME PER KUFIRIN&MIGRACIONIN

Komisariati i Kufirit&Migracionit Rinas

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit F.V dhe E.V, vjeç 31 e 21, banues në Vorë, pasi dyshohet se E.V në bashkëpunim me F.V kanë falsifikuar një kartë identiteti italiane, me fotografinë e saj.Nenet 186, 189 e 25 të Kodit Penal.

Drejtoritë Vendore për Kufirin&Migracionin Durrës

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin  A.LL, vjeç 22, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në PKK Port, ju gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale një pasaportë e falsifikuar. Neni 189 i Kodit Penal.

Drejtoritë Vendore për Kufirin&Migracionin Korçë

Më datë 13.05.2017, në Pikën e Kalimit Kufitar të Kapshticës, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

     M.H, 37 vjeç, banues në fshatin Gjyralë-Elbasan.

Arrestimi i tij u bë pasi dyshohet se shtetasi i mësipërm i ka dhënë ndihmë një shtetasi tjetër, për të kaluar kufirin drejt tokës greke në mënyrë të paligjshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprën penale : "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve" parashikuar nga neni 298 i Kodit Penal.

Drejtoritë Vendore për Kufirin&Migracionin Shkodër

Më datë 13.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasin A.SH, vjeç 20, banues në Tiranë, kthyer deportiv nga Mali i Zi, pasi më datë 05.05.2017, në afërsi të P K K Muriqan, ka kaluar kufirin shtetëror në mënyrë të paligjshme. Neni 297 i Kodit Penal.

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...