Dibër, ndalohet 1 shtetas për veprën penale ""Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve".

DibërPolicia-diber

Kapet dhe ndalohet Agjenti i Sigurimeve i një shoqërie private,  filiali Dibër,  i shpallur në kërkim për veprën "Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve".

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit  Ekonomik e Financiar në D.V.P, Dibër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Dibër, dhe shërbimet e Policisë Kufitare Bllatë,  gjatë ditës së djeshme u kap shtetasi i shpallur në kërkim :

A.T, 42 vjeç, banues në Peshkopi-Dibër.

Ky shtetas është shpallur në kërkim  me datë 06.05.2017, pasi duke qenë me detyrë Agjent i Sigurimeve në një shoqëri private,  filiali Dibër, dyshohet se ka falsifikuar 2 dokumenta kartona jeshil "police sigurimi".

Për këtë shtetas Gjykata e Rrethit Gjyqësor Dibër me vendim nr.36, ka caktuar masën e sigurisë 'Arrest në burg', për veprën penale "Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve", parashikuar nga neni 190 i Kodit Penal.
 

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6