Vijon operacioni masiv antikanabis në të gjithë vendin

Vijon operacioni masiv antikanabis në të gjithë vendin (per videon klikoni mbi link)kanabiskruje004

Policia e Shtetit

Vijon operacioni masiv antikanabis në të gjithë vendin.

Kontroll në të gjithë territorin për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike.

Operacioni nga ajri, toka si dhe mbi bazën e informacioneve policore.

Asgjësohen 54 bimë Cannabis Sativa, të kultivuara në tokë  të hapur rishtas  në mes shkurreve, në kodrën e Vrionit në Fushë Krujë.

Bimët janë evidentuar nga Policia e Fushë Krujës mbi bazën e informacioneve policore.

Gjatë paradites së sotme është zhvilluar operacioni për asgjësimin e këtyre bimëve.

Policia  në bazë të informacioneve policore ka bërë të mundur identifikimin e dy të rinjve nga Fushë Kruja si autorë të dyshuar dhe po vijon puna për kapjen e tyre.

Gjatë operacionit të sotëm, në kuadër të transparencës, kanë marrë pjesë edhe një grup reporterësh të cilët kishin paraqitur kërkesë pranë Policisë së Shtetit kohë më parë për të marrë pjesë në një operacion për asgjësimin e

Kanabisit.

kanabiskruje007

kanabiskruje003

kanabiskruje008

kanabiskruje010

kanabiskruje005

kanabiskruje006

kanabiskruje001

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6