Durrës, Nga kontrollet e ushtruara nga Roja Bregdetare, Policia Kufitare dhe Specialistët e Seksionit për Narkotikët u gjet në det një sasi e konsiderueshme lënde narkotike.

Durrës, Nga kontrollet e ushtruara nga Roja Bregdetare, Policia Kufitare dhe Specialistët e Seksionit për Narkotikët u gjet në det një sasi e konsiderueshme lënde narkotike. 16durres

Sekuestrohen 113 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Vijon puna për zbulimin e autorëve të implikuar në këtë veprimtari kriminale.


Më datë 15.05.2017, gjatë kontrollit të ushtruar nga Roja Bregdetare, Policia Kufitare dhe Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në afërsi të Kepit të Rodonit dhe në zonën e Gjirit të Lalëzit, në det janë konstatuar dhe sekuestruar disa pako, të dyshuara me lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës janë kryer veprimet e mëtejshme procedurale dhe peshimin e lëndës, ku në përfundim rezultoi se pesha e përgjithshme e lëndës narkotike ishte 113 kg e futur në 22 pako.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda vijojnë hetimet për zbulimin e origjinës së lëndës, identifikimin e personave të përfshirë në këtë aktivitet kriminal dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes

Materialet i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprime të mëtejshme për veprën penale" Trafikimi i lëndëve narkotike" parashikuar në nenin 283/ a të Kodit Penal.

16durres1

16durres3

16durres416durres2

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...