Berat, Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Berat, Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. d.p.p.berat

Kapet dhe ndalohet një shtetas i dënuar me 5 vjet burg.

Më datë 15.05.2017, nga Seksioni për Krimet ndaj Jetës dhe Lirisë së Personit, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim:

Gj.Ç 38 vjeç, banues në Skrapar,

pasi Gjykata e Apelit Vlorë me vendim penal Nr. 263, datë 27.04.2016, e ka dënuar me 5 vjet burg, për veprën penale ‘’Vrasje" e mbetur në tentativë, parashikuar nga nenet 76 dhe 22 të Kodit Penal.

Më datë 23.05.2011, shtetasi Gj.Ç, ka tentuar të vrasë me armë të ftohtë (thikë) shtetasin A.D 38 vjeç, banues në Tiranë, për motive të dobëta.

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...