Informacion mbi ngjarjet, arrestimet, ndalimet dhe procedimet në 24 orët e fundit 16 MAJ 2017

DREJTORIA E PERGJITHSHME PËR HETIMIN E KRIMIT TE ORGANIZUAR DHE KRIMET E RËNDA 1Drejtoria PPSH.1

DREJTORITË VENDORE TË POLICISË

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë
Seksioni për krimin ekonomik e financiar
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit M.S e N.M, vjeç 57 e 50, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në vitin 2013, shtetasi N.M, duke qenë administrator i një shoqate, ka mashtruar duke përfituar nga shitja e ilaçeve dhe shtetasi M.S, i ka dhënë një pajisje mjekësore shtetasit N.M, për ta rregulluar, e cila është deklaruar e vjedhur, sipas kallëzimit të shtetasit L.A, vjeç 57, banues në Tiranë. Nenet 248 e 143 të Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin Gj.T, vjeç 50, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, ka vjedhur duke shpërdoruar detyrën dhe ka kanosur shtetasen H.T, vjeç 60, banues në Tiranë. Nenet 135 e 84 të Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin G.F, vjeç 40, banuese në Itali, pasi dyshohet se, para një viti, me mashtrim ka vjedhur dokumente e të dhëna, duke qënë i punësuar në një kompani, me administrator shtetasin S.B, vjeç 49, banues në Tiranë. Neni 143 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin M.K, vjeç 59, banues në Tiranë, i dënuar disa herë më parë, pasi dyshohet se, në vitin 2012, i ka marrë me kontratë huaje një shumë të konsiderueshme lekësh, shtetasit J.Gj, vjeç 62, banues në Tiranë. Neni 143/2 i Kodit Penal.

Komisariati Rajonal i Policisë Rrugore
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin S.H, vjeç 20, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në rrugën “Siri Kodra”, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, ka aksidentuar shtetasen R.F, vjeç 59, banuese në Tiranë, e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Neni 290 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi R.D, vjeç 33, banues në Shkodër, pasi, në aksin rrugor Tiranë-Durrës, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Benz”, i larguar nga vendngjarja, ka goditur mjetin tip “Iveco”, me drejtues shtetasin F.M, vjeç 44, ku ka dëme materiale. Nenet 291 e 273 të Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin A.H, vjeç 68, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në rrugën “Konferenca Pezës”, duke drejtuar me leje drejtimi motorin tip “Honda”, pa targë, ka goditur mjetin tip “Audi”, me drejtues shtetasin Gj.T, vjeç 28, banues në Tiranë, për pasojë është aksidentuar shtetasi A.H, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Neni 290 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin Z.C, vjeç 35, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në rrugën “Dritan Hoxha”, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, ka aksidentuar biçiklistin shtetasin F.P, vjeç 38, banues në Tiranë, i cili pas ndihmës mjekësore në spital, u largua pa probleme për jetën. Neni 290 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi A.V, vjeç 32, banues në Tiranë, pasi, te Zogu i Zi, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, motorin tip “Jiajue”. Neni 291 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi E.P, vjeç 18, banues në Tiranë, pasi, në fshatin Shëngjergj, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin tip “Volkswagen”. Neni 291 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës
Seksioni për narkotikët
Nga kontrollet e ushtruara nga Roja Bregdetare, Policia Kufitare dhe Specialistët e Seksionit për Narkotikët u gjet në det një sasi e konsiderueshme lënde narkotike.
Sekuestrohen 113 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva.
Vijon puna për zbulimin e autorëve të implikuar në këtë veprimtari kriminale.
Më datë 15.05.2017, gjatë kontrollit të ushtruar nga Roja Bregdetare, Policia Kufitare dhe Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në afërsi të Kepit të Rodonit dhe në zonën e Gjirit të Lalëzit, në det janë konstatuar dhe sekuestruar disa pako, të dyshuara me lëndë narkotike Cannabis Sattiva.
Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë kryer veprimet e mëtejshme procedurale dhe peshimin e lëndës, ku në përfundim rezultoi se pesha e përgjithshme e lëndës narkotike ishte 113 kg e futur në 22 pako.
Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda vijojnë hetimet për zbulimin e origjinës së lëndës, identifikimin e personave të përfshirë në këtë aktivitet kriminal dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprime të mëtejshme për veprën penale " Trafikimi i lëndëve narkotike" parashikuar në nenin 283/ a të Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan
Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasen N.M, vjeç 33, banuese në Durrës, pasi dyshohet se, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, te “Ura e Murrashit”, duke drejtuar mjetin tip “Nissan”, është përplasur me mjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin L.B, vjeç 45, banues në Elbasan, për pasojë është aksidentuar pasagjeri shtetasi B.N, vjeç 52, banues në Elbasan, i cili pas ndihmës mjekësore në spital, u largua në banesë. Neni 290 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Berat
Seksioni për narkotikët
Sekuestrohen armë, municione dhe drogë.
Arrestohet në flagrancë një shtetas.
Më datë 15.05.2017, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat kanë marrë informacion në rrugë operative se në një banesë në fshatin Çepan mund të kishte armë dhe lëndë narkotike.
Menjëherë u organizua puna dhe u ushtrua kontroll në banesën e shtetasit B.A, banues në Çepan, Skrapar.
Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

2 armë zjarri automatik model 56, kalibër 7.62 mm;
2 pushkë sportive;
1 armë gjahu (çifte);
16.5 gram lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva;
1071 fishekë modele të ndryshme;
5 krëhër pushke model 56;
1 thikë bajonet;
si dhe 1 shënjestër optike.

Në përfundim të veprimeve të para u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit të lartpërmendur.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike", "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit", "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive", parashikuar nga nenet 283, 278/2,3, 279 dhe 280 të Kodit Penal.

Sektori për krimin ekonomik e financiar
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për shtetasit P.I e T.H, vjeç 58 e 56, banues në Potom, Skrapar, pasi dyshohet se në vitit 2014, duke shpërdoruar detyrën, kanë përdorur dokumente të falsifikuara. Nenet 248 e 186 të Kodit Penal.

Seksioni kundër krimeve ndaj personit
Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.
Kapet dhe ndalohet një shtetas i dënuar me 5 vjet burg.
Më datë 15.05.2017, nga Seksioni për Krimet ndaj Jetës dhe Lirisë së Personit, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim Gj.Ç 38 vjeç, banues në Skrapar, pasi Gjykata e Apelit Vlorë me vendim penal Nr. 263, datë 27.04.2016, e ka dënuar me 5 vjet burg, për veprën penale ‘’Vrasje" e mbetur në tentativë, parashikuar nga nenet 76 dhe 22 të Kodit Penal.
Më datë 23.05.2011, shtetasi Gj.Ç, ka tentuar të vrasë me armë të ftohtë (thikë) shtetasin A.D 38 vjeç, banues në Tiranë, për motive të dobëta.

Drejtoria Vendore e Policisë Fier
Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasen E.S, vjeç 48, banuese në Fier, pasi dyshohet se, në dyqanin në lagjen “15 Tetori”, ju gjetën e bllokuan me cilësinë e provës materiale, disa paketa me cigare pa pullë fiskale. Nenet 180, 181, 178, 149/a e 172 të Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë
Seksioni kundër pastrimit të parave
Më date 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, për shtetasin E.Ç, vjeç 42, banues në Vlorë. Neni 287 i Kodit Penal.

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, për shtetasin W.S, vjeç 67, banues në Hollandë, pasi dyshohet se, më datë 10.05.2017, rreth orës 17:30, në rrugën Kuç-Borsh, te “Qafa e Dërrasës”, duke drejtuar, motorin tip ‘’Yamaha’’, ka dalë nga rruga, si pasojë është aksidentuar pasagjerja, shtetasja J.S, vjeç 66, banuese në Hollandë, e cila u dërgua në spital për ndihmë mjekësore. Neni 290 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi K.P, vjeç 57, banues në Vlorë, pasi, në rrugën ‘’Demokracia’’, u kap duke drejtuar nën efektin e alkoolit, mjetin tip “Benz”. Neni 291 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër
Seksioni për narkotikët
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasin M.H, vjeç 22, banues në Gjirokastër, pasi dyshohet se, në lagjen “18 Shtatori”, iu gjet e sekuestrua me cilësinë e provës materiale, 6.2 gr lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva. Neni 283 i Kodit Penal.

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS
Më datë 15.05.2017, u  arrestua në flagrancë shtetasi A.Sh, vjeç 39,  banues në Gjirokastër, pasi, në rrugën nacionale Gjirokastër-Kakavijë, duke drejtuar pa leje drejtimi motorin tip ”Kawasaki”, ka dalë nga rruga duke u dëmtuar lehtë. Neni 291 i Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë
Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS
Më datë 15.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi P.I, vjeç 56, banues në Lezhë, pasi, në fshatin Kune, duke drejtuar nën efektin e alkoolit mjetin tip “Ford”, është përplasur me rrethimin e pronës të shtetasit F.D, vjeç 70. Nenet 291 e 150 të Kodit Penal.

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër
Seksioni për narkotikët
Finalizohet me sukses operacioni koduar "JERAN"
Sekuestrohen 63.5 kg lëndë narkotike e dyshuar Marijuanë.
Arrestohet në flagrancë një shtetas.
Nga shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative për goditjen e trafikimit të lëndëve narkotike, u finalizua me sukses operacioni policor i koduar "Jeran" ku u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit:
V.Ç, 34 vjeç, banues në fshatin Jeran, Njësia Administrative Kastrat, Malësi e Madhe.
Shtetasit të lartpërmendur gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij në fshatin Jeran, Njësia Administrative Kastrat, Malësi e Madhe, iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale.
63.5 kg lëndë narkotike e dyshuar Marijuanë.
Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike" parashikuar nga neni 283 Kodit Penal.

Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar
Në vijim të komunikatës datë 30.05.2016, që bën fjalë për vjedhje me anë të mashtrimit,të një sasie eurosh shtetases B.H, më datë 15.05.2017, u ndalua shtetasja A.K, vjeç 30, banuese në Shkodër, administratore e një agjensie pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”. Neni 143 i Kodit Penal.

DREJTORIA E PERGJITHSHME PËR SIGURINË PUBLIKE
KOMISARIATET E POLICISË

Komisariati i Policisë Nr. 1
Më datë 15.05.2017, gjatë natës, pranë kopshtit zoologjik, kanë vjedhur banesën e shtetasit N.L, vjeç 32, ku kanë marrë bizhuteri dhe një armë gjahu, që e mbante me leje. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi D.T, vjeç 38, banues në Tiranë, i dënuar më parë, pasi, në rrugën “Qemal Stafa”, u kap duke tentuar të vjedh kasafortën, në dyqanin e shtetasit N.N, vjeç 32, banues në Tiranë. Nenet 134 e 22 të Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, te rezidenca Kodra e Diellit, në banesë, ka vdekur shtetasi S.K, vjeç 58. Nga veprimet e kryera rezulton, se vdekja ka ardhur nga shkaqe natyrale. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit L.Ll dhe R.Ll, vjeç 60 e 27, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në bulevardin “Bajram Curri”, në ambientet e një lokali, kanë goditur shtetasin K.Z, vjeç 23. Nenet 90 e 25 të Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, rreth orës 01:00, në një spital privat, gjatë operacionit ka gjetur vdekjen shtetasja B.P., 15 vjeçe.
Mjeku anastezist T.Zh., 53 vjeç, banues në Tiranë, ka tentuar të kryeje vetëvrasje (duke injektuar në trup prepart lëndë anastezie). Ai ndodhet në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore duke u mbajtur nën kujdes mjekësor.
Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar kartela mjekësore e shtetases B.P.


Komisariati i Policisë Nr. 2
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin M.S, vjeç 29, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në rrugën e “Kosovarëve”, u kap duke kryer punime ndërtimi, pa leje, me punëtorë të paregjistruar. Nenet  199/a e 170/a të Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u arrestua shtetasi Xh.G, 28 vjeç, banues në Lezhë, pasi më datë 13.05.2017, ka tentuar të kryej marrëdhënie seksuale me dhunë me shtetasen I.R., 23 vjeçe. Neni 102/a i Kodit Penal

Komisariati i Policisë Nr. 3
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin H.Ç, vjeç 56, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në banesë, u kap duke kryer punime ndërtimi pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u arrestuan në flagrancë shtetasit E.M e M.S, vjeç 26 e 28, banues në Tiranë, pasi, në rrugën ”Gjergj Legisi”, për shkak të detyrës, kanë kundërshtuar e kanosur, punonjësin e policisë. Nenet 236, 237 e 25 të Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Nr. 4
Më datë 15.05.2017, shtetasi I.S, vjeç 54, banues në Tiranë, kallëzon se më datë 07.05.2017, i është larguar nga banesa vajza shtetasja F.S, vjeç 22. Punohet për gjetjen e saj. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Më datë 15.05.2017, u ndalua shtetasi në kërkim A.F, vjeç 51, banues në Tiranë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e ka dënuar 1 muaj burg, për veprën penale “Vjedhja e energjisë elektrike ose impulseve telefonike”. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë. Neni 137 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin B.G, vjeç 59, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në fshatin Tujan, ka plagosur lehtë me mjete të forta, shtetasin I.T, banues në Tiranë, vjeç 41. Neni 89 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin S.B, vjeç 44, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në rrugën “Sadik Petrela”, me mjetin tip “Benz”, ka prishur rendin e qetësinë publike të banorëve duke bërë thirrje me magnetofon. Neni 274 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin M.B, vjeç 49, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në mënyrë të vazhdueshme, ka përndjekur shtetasen E.K, vjeç 36, banuese në Tiranë. Neni 121/a i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, rreth orës 19:30, është dërguar në SQU në gjendje jo të mirë shëndetësore, shtetasi Sh.K, 49 vjeç, i goditur me sende të forta nga shtetasi L.M, 38 vjeç, i shoqëruar. Punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Informacion paraprak.

Komisariati i Policisë Nr. 5
Më datë 15.05.2017, në SQU, ka ndërruar jetë shtetasja Sh.V, vjeç 80, banuese në Tiranë, e cila para disa ditësh ishte rrëzuar në banesë. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasit S.S, vjeç 37, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në rrugën “Demokracia”, ka vjedhur targën, e mjetit tip “Benz”, të shtetasit S.P, vjeç 47. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin N.B, vjeç 46, banues në Kamzë, pasi dyshohet se më datë 04.05.2017, në Kamzë, ka kanosur me fjalë për jetën shtetasin H.L, vjeç 45, banues në Tiranë. Neni 84 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasit B.L, vjeç 32, banues në Tiranë, i dënuar më parë, pasi dyshohet se, në Kamzë, i ka vjedhur çantën me një peshore elektronike, një celular “Nokia” e një sasi lekësh, shtetases D.N, vjeç 53, banuese në Tiranë. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin H.P,  banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në fshatin Bushqet, u kap duke kryer punime ndërtimi pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasit F.C, vjeç 43, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në banesë, punonjësi i OSHEE-së, ka konstatuar mungesën e matësit dhe kabullit elektrik, të cilat dyshohet se i ka hequr pasi është debitor. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Nr. 6
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe punohet për shoqërimin e shtetasit Y.Z, vjeç 38, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, ka kanosur e ushtruar dhunë psikologjike ndaj ish bashkëshortes, shtetases E.Xh, vjeç 29, banuese në Tiranë, të cilës ju plotësua kërkesë padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”. Neni 130/a i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, në rrugën “Mikel Maruli”, i kanë vjedhur celularin në klinikë, shtetases E.D, vjeç 29, banuese në Tiranë. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal. 

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin B.D, vjeç 19, banues në fshatin Prush, pasi dyshohet se, në Vaqarr, nga kontrolli fizik, iu gjet e bllokua me cilësinë e provës materiale, 1 dozë lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva dhe një grirëse. Neni 283/1 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, në spitalin e QSUT, ka vdekur shtetasja Xh.R, vjeç 59, banuese në Tiranë. Nga veprimet e kryera rezulton, se në gjendje depresioni, është hedhur nga ballkoni i banesës. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Komisariati i Policisë Kavajë
Më datë 15.05.2017, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen F.C, vjeç 23, pasi dyshohet se, daja shtetasi Y.H, vjeç 44, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Më datë 15.05.2017, u referaun materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kavajë, për shtetasin D.Xh, vjeç 46, banes në Kavajë, pasi dyshohet se, rreth orës 13:45, në aksin rrugor Peqin-Rogozhinë, duke drejtuar mjetin “Audi”, ka goditur motoçikletën tip “Kawasaki”, pa targë, për pasojë janë aksidentuar drejtuesi dhe pasagjeri i motoçikletës, shtetasit K.K. e H.K., vjeç 17 e 17, banues në Kavajë, të cilët pas ndihmës mjekësore në spital, u larguan pa problem për jetën. Neni 290 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Durrës
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës dhe punohet për kapjen e shtetasit R.K, vjeç 23, banues në Durrës, pasi dyshohet se, në lagjen nr. 18, pas një konflikti ka goditur me grusht dhe dëmtuar lehtë me një mjet prerës, shtetasin Z.V, vjeç 39. Neni 90 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen S.H, vjeç 64, banuese në  Durrës, pasi dyshohet se, djali shtetasi E.H, vjeç 37, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, ”Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Më datë 15.05.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen Sh.K, vjeç 59, banuese në  Durrës, pasi dyshohet se,  shtetasi B.T, vjeç 54, banues në Durrës, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj dhe djalit shtetasit I.K, vjeç 30. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës. Ligji nr. 9669 datë 18.12.2006, ”Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin A.B, vjeç 22, banues në fshatin Radë, pasi dyshohet se, në një lokal në Radë, ju gjetën e bllokuan me cilësinë e provës materiale 2 kompjuterë, 2 printerë, 2 monitorë dhe 1 televizor, të cilat i përdorte për bileta për gara me qen dhe baste futbolli, pa leje. Neni 197 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Krujë
Më datë 14.05.2017, gjatë natës, në Krujë, kanë tentuar të vjedhin zyrat e noterisë, të shtetases M.S, vjeç 48, ku kanë dëmtuar vetëm bravat. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Nenet 134 e 22 të Kodit Penal.

Më datë 14.05.2017, rreth orës 22:30, në Fushë Krujë, te ish stacioni i trenit, shtetasit A.M, vjeç 27, banues në Fushë Krujë, dy persona të maskuar, i kanë vjedhur me dhunë mjetin tip “Benz”, i cili rreth orës 23:00, në fshatin Luz, u gjet i braktisur dhe i dëmtuar. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 139 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Krujë, për  shtetasin Xh.M, vjeç 53, banues në fshatin Budull, pasi dyshohet se, në oborrin e shtëpisë në Budull, ka goditur me grusht shtetasin Z.D, vjeç 68. Neni 90 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Shijak
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për  shtetasin A.Gj, vjeç 48, banues në Gjepalaj, pasi dyshohet se, në Shijak, duke drejtuar një karrocë me kalë, ka prishur qetësinë publike dhe nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të policisë për shoqërim. Nenet 274 e 242 të Kodit Penal.

Më datë 14.05.2017, gjatë natës, në Shijak, kanë vjedhur 2 çanta grash, një sasi lekësh e një kartë banke, në banesën e shtetases E.B, vjeç 28. Punohet për identifikimin kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

Në vijim të komunikatës që bën fjalë për vjedhjen e mjetit tip “Ford”, të shtetases A.M, më datë 15.05.2017, në fshatin Rilë, Lezhë, mjeti është gjetur i braktisur. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Elbasan
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin F.P, banues në fshatin Përrenjas, pasi dyshohet se u konstatua duke ndërtuar pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen V.Ll, vjeç 51, pasi dyshohet se, bashkëshorti shtetasi S.Ll, vjeç 56, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan dhe punohet për kapjen e shtetasit A.H, banues në Elbasan, pasi dyshohet se në banesë, nga specialistët e OSHEE-së, u konstatua ndërhyrje në matësin e energjisë elektrike. Neni 137 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Librazhd
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin M.B, vjeç 26, banues në Pogradec, pasi dyshohet se, në fshatin Katjel, me fugonin tip “Benz”, pa targë, u kap duke transportuar 4 m3. dru zjarri, pa dokumente. Me cilësinë e provës materiale u bllouan mjeti dhe lënda drusore. Neni 205 i Kodit Penal.

Në vijim të komunikatës që bën fjalë për largim nga banesa të shtetases B.M, më datë 13.05.2017, u gjet dhe ka deklaruar se është larguar me dëshirë. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan.

Komisariati i Policisë Korçë
Më datë 15.05.2017, rreth orës 14:00, në fshatin Mborje, në banesë, shtetasi E.G, vjeç 26,  duke prerë dru me motorsekë, nga pakujdesia është dëmtuar e ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë, si ngjarje aksidentale.

Më datë 15.05.2017, rreth orës 12:10, është dërguar nga familjarët në spital, i dëmtuar me djegie të lehta, shtetasi E.P, vjeç 56, banues në Korçë, i cili është dëmtuar nga shpërthimi i bombolës së gazit. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë, si ngjarje aksidentale.

Komisariati i Policisë Maliq
Më datë 15.05.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen I.Gj, vjeç 31, pasi dyshohet se, bashkëshorti shtetasi E.Gj, vjeç 38, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Komisariati i Policisë Devoll
Më datë 15.05.2017, gjatë natës, në fshatin Gracë, shtetasit S.Sh, vjeç 74, i kanë vjedhur disa koshere me bletë. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017,në banesë, është vetëhelmuar me pesticide bujqësore, shtetasja e mitur A.H.,  vjeç 16,  e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë, si ngjarje aksidentale.

Më datë 15.05.2017, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen L.P, vjeç 57, pasi dyshohet se ish bashkëshorti shtetasi Xh.P, vjeç 67, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Komisariati i Policisë Pogradec
Më datë 15.05.2017,  u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit  Gjyqësor Pogradec, për shtetasin B.K, vjeç 60, banues në Pogradec, pasi dyshohet se, ka pushtuar e përdor një sipërfaqe tokë të shtetasit B.H, vjeç 44, banues në Pogradec. Neni 200 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi Gj.P, vjeç 22, banues në Pogradec, pasi, në  vendin e quajtur “Enkelana”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, motorin tip “Honda”, pa targë. Neni 291 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Berat
Më datë 15.05.2017, rreth orës 09:00, në fshatin Roshnik, shtetasi K.G, vjeç 63, duke punuar tokën me frezë, aksidentalisht është dëmtuar e ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, si ngjarje aksidentale.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për shtetasin F.B, vjeç 36, banues në fshatin Starovë, pasi dyshohet se u konstatua duke ndërtuar një objekt, pa leje. Neni 199/a  i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, pasi, gjatë natës, kanë vjedhur një bidon alumini, në banesën e shtetasit A.B, vjeç 58. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për shtetasin Sh.T, vjeç 44, banues në Kutalli Ura Vajgurore, pasi dyshohet se në një lokal në lagjen “Uznovë”, i ka thyer telefonin shtetases M.S, vjeç 49, banuese në Berat. Neni 150 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Kuçovë
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për shtetasit E.M, F.M, B.M, vjeç 25, 28 e 25, banues në fshatin Salçë-Kozare, Kuçovë e Ura Vajgurore, pasi dyshohet se në Salçë-Kozare, shtetasi E.M, ka tentuar me një mjet të punojë në tokë shtetërore dhe shtetasit F.M e B.M, me vetëgjyqësi e kanë kanosur. Nenet 200 e 22 dhe 84, 277 e 25 të Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Skrapar
Më datë 15.05.2017, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasen A.Ç, vjeç 41, pasi dyshohet se bashkëshorti shtetasi A.Ç, vjeç 46, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, ‘’Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Më datë 15.05.2017, shtetasja V.L, vjeç 45, banuese në Poliçan, kallëzon se një person e fyen nëpërmjet telefonit. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 275 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Fier
Më datë 15.05.2017, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes, për shtetasen D.Gj, vjeç 36, pasi dyshohet se, bashkëshorti shtetasi S.Gj, vjeç 44, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier. Ligji nr. 9669 datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Në datën 15.05.2017, me urdhër të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier, u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim shtetasi M.A, 28 vjeç, banues në Mbrostar Ura, Fier.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pas kallëzimit të bërë nga shtetasi E.S, 34 vjeç (i cili ka një biznes për dhënie të makinave me qera), se shtetasi i sipërpërmendur e ka plagosur me mjete të forta dhe i ka shkatërruar me dashje biznesin e tij.
Gjithashtu, shtetasi M.A, nuk i është bindur urdhërit të punonjësit të policisë duke u larguar nga vendi i ngjarjes.
Nga ana jonë u bë shpallja në kërkim e autorit të dyshuar të kësaj ngjarje dhe në Aeroportin e Rinasit u bë e mundur kapja e tij.
Në këto kushte, nga Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, u bë ndalimi i shtetasit M.A për veprat penale "Plagosje e lehtë me dashje", "Shkatërrim prone" dhe "Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik" parashikuar nga Nenet 89, 150 dhe 242 të Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e Urdhërit të mbrojtjes, për shtetasen Z.K, vjeç 28, pasi dyshohet se, bashkëshorti shtetasi E.K, vjeç 30, ushtron dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Në vijim të komunikatës datë 09.08.2014, që bën fjalë për vjedhjen e mjetit tip “Benz”, më datë 15.05.2017, u gjet e bllokua me cilësinë e provës materiale mjeti dhe u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier e punohet për kapjen e shtetasit G.K, vjeç 30, banues në Borsh, Sarandë. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Lushnjë
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lushnjë, për shtetasin B.T, banues në fshatin Çanakaj, pasi dyshohet se ka ndërtuar një objekt, pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lushnjë, për shtetasin N.Sh, banues në fshatin Hysgjokaj, pasi dyshohet se ka ndërtuar një objekt, pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Vlorë
Më datë 15.05.2017, në fshatin Lezhan, në banesë, ka ndërruar jetë shtetasi N.L, vjeç 43. Nga veprimet e kryera rezulton, se vdekja është shkaktuar nga përdorimi i tepërt i pijeve alkoolike. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, për vlerësim.

Më datë 15.05.2017, gjatë natës, në fshatin Mërtiraj, shtetasit P.I, vjeç 34, i kanë vjedhur në stallë disa bagëti të trasha. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Sarandë
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për shtetasin J.M, vjeç 44, banues në Ksamil, pasi dyshohet se në Ksamil, ka pushtuar një sipërfaqe toke publike, duke vendosur një kioskë. Neni 200 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Gjirokastër
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasin S.Sh, vjeç 36, banues në Libohovë, pasi dyshohet se, më datë 14.05.2017, në Libohovë te “Baxho e vjetër”, ka goditur me sende të forta shtetasin V.Sh, vjeç 55. Neni 90 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, gjatë natës, në fshatin Lazarat, parkuar pranë banesës, shtetasit B.K, vjeç 23, i kanë vjedhur navigatorin në mjetin tip “Benz”. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, rreth orës 01:30, në lagjen “Pllakë”, në banesë, shtetasi E.Xh, vjeç 31, në gjendje të dehur, ka thyer xhamat e dritares dhe është dëmtuar në duar, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër.

Më datë 15.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi V.S, vjeç 21, banues në fshatin Terihat, Dropull, pasi, në aksin rrugor Sofratikë-Libohovë, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Peugeot Rallye”, i larguar nga vendi i aksidentit, ka rënë në kanal duke u dëmtuar lehtë. Nenet 291 e 273 të Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Tepelenë
Më datë 15.05.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi M.D., vjeç 16, banues në fshatin Luzat, pasi, në rrugën Tepelenës–fshati Veliqot, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin tip “Ford Mondeo”. Neni 291 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Kurbin
Më datë 15.05.2017, në banesë, është vetëhelmuar me fotoksinë shtetasi M.D, vjeç 42, i cili ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për vlerësim.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për vlerësim, për shtetasin E.Ll., vjeç 15, banues në Laç, pasi dyshohet se, duke gjuajtur peshk në lumin Godull, është rrëzuar dhe ndodhet në spital, për ndihmë mjekësore.

Më datë 15.05.2017, rreth orës 15:00, në territorin e Bashkisë Laç, Njësia administrative Mamurras, fshati Shemri te “Pylli i Selvive”, zonë Bio monumentale e zyrës pyjore Qarku Lezhë, pronë publike, ambient i hapur, territor i Stacionit Policisë Mamurras, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan 17 bimë të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sattiva, si dhe u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për shtetasin P.T, vjeç 56, banues në Lezhë, Inspektor i Pyjeve. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 284 e 248 të Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për shtetasen D.Gj, banuese në Mamurras, pasi dyshohet se, në Mamurras, ka ndërtuar një objekt, pa leje. Neni 199/a i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Shkodër
Më datë 14.05.2017, rreth orës 22:00, në lagjen “Skënderbeg”, në dyqanin e shtetasit Gj.Gj, vjeç 48, banues në Shkodër, ka rënë zjarr, ku ka dëme materiale. Nga veprimet e kryera rezulton, se zjarri ka rënë nga një shkëndije elektrike në pajisje. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër. Neni 151 i Kodit Penal.

Më datë 15.02.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasin E.H., vjeç 16, banues në Shkodër, pasi dyshohet se, në ambientet e një shkolle, pas një konflikti të çastit më një nxënës tjetër, iu gjetën e bllokuan me cilësinë e provës materiale, dy thika me kushtet e armës së ftohtë, pa leje. Neni 279 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, në lagjen “Partizani”, kanë vjedhur një sasi lekësh e bizhuteri në banesën e shtetasit T.K, vjeç 52. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër. Neni 134 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Vau Dejës
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasin Z.P, vjeç 30, banues në Shkodër, pasi dyshohet se, në territorin e Bashkisë Vau Dejës, Njësia administrative Shllak, fshati Kroni i Madh, në vendin e quajtur “Kroni i Madh”, në një parcelë zonë e pyllëzuar, pronë publike ambient i hapur, territor i Komisariatit Policisë Vau Dejës, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan 36 bimë të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sattiva. Neni 284 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, në fshatin Shkjezë, kanë tentuar të marrin një kasafortë, në banesën e shtetasit S.H, vjeç 36. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër. Nenet 134 e 22 të Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Mat
Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit S.R, 43 vjeç, banues në Burrel.
Arrestimi i tij u bë pasi, pasi ky shtetas në ambjentet e Bashkisë Mat, është konfliktuar dhe ka goditur me grusht Punonjësin e Policisë Bashkiake, shtetasin M.K.
Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Mat, për veprën penale "Goditje për shkak të detyrës", parashikuar nga neni 237 i Kodit Penal.

DREJTORIA E PERGJITHSHME PER KUFIRIN&MIGRACIONIN

Drejtoritë Vendore për Kufirin&Migracionin Tiranë
Komisariati i Kufirit&Migracionit Rinas
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit  S.D e F.Sh, vjeç 25 e 21, banues në Tiranë, pasi dyshohet se, në PKK Rinas, u kapën me dy pasaporta italiane, dy karta identiteti dhe dy leje drejtimi italiane, të falsifikuara, të cilat u bllokuan me cilësinë e provës materiale. Nenet 186 e 189 të Kodit Penal.

Drejtoritë Vendore për Kufirin&Migracionin Gjirokastër
Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasin D.T, vjeç 23, banues në Berat, pasi dyshohet se, më datë 08.03.2017, në afërsi të PKK Kakavije, ka kaluar kufirin shtetëror në mënyrë të paligjshme. Neni 297 i Kodit Penal.

Më datë 15.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasin R.T, vjeç 22, banues në Berat, pasi dyshohet se, më datë 07.02.2017, në afërsi të PKK Konispol, ka kaluar kufirin shtetëror në mënyrë të paligjshme. Neni 297 i Kodit Penal.

Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24 orëve të fundit.
Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.
Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 20 personave, është sekuestruar lëndë narkotike dhe armë zjarri.
Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi 9 drejtues mjetesh.
Nga kontrollet e kryera nga strukturat e Drejtorive Vendore të Policisë janë arrestuar 2 persona për narkotikët dhe krimin ekonomik e financiar.
3 persona në kërkim dhe 1 person për krime ndaj personit.
1 person për armëmbajtje pa leje dhe 1 person për vjedhje.
2 persona për kundërshtim të punonjësit të policisë dhe 1 person për goditje për shkak të detyrës.
Janë sekuestruar rreth 177 kg lëndë e dyshuar Cannabis Sattiva, 5 armë zjarri, 3 armë të ftohta, 1 shënjestër optike dhe 1071 fishekë.

Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 57 persona.
Gjatë 24-Orëve është finalizuar Operacioni konkretisht:
Finalizohet me sukses Operacioni i koduar "JERAN".
Janë sekuestruar 63.5 kg lëndë narkotike e dyshuar Marijuanë.
Është arrestuar në flagrancë një shtetas.
Nga Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve.
Edhe në ditët në vijim do vijojë puna e Policisë së Shtetit për rritjen e parametrave të sigurisë në vend.

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...