Përmet. Finalizohet me sukses një tjetër operacion antidrogë i koduar "Fundjava"

Përmet. 28op.fundjavaFinalizohet me sukses një tjetër operacion antidrogë i koduar "Fundjava"

Goditet një tjetër rast i "Prodhimit dhe shitjes së narkotikësh".

Sekuestrohen 88 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.

Arrestohen në flagrancë katër shtetas.

Operacioni nga Komisariati i Policisë Përmet në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P.Gjirokastër.

Shërbimet e Policisë së Komisariarit të Policisë Përmet dhe Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, falë dhe informacioneve të siguruara në rrugë operative kanë goditur një tjetër rast të "Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve".

Si rezultat i operacionit "Fundjava", të zhvilluar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P.Gjirokastër, në rrugën nacionale Këlcyrë - Përmet, në vendin e quajtur "Kthesa e Frashërit", në automjetin me drejtues shtetasin Zh.B, janë gjetur 10 pako të mbështjella me letër natriban, në brendësi të të cilave kishte lëndë të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sativa me peshë totale 88 kilogramë.

Automjeti i mësipërm shoqërohej nga automjeti tjetër, në të cilin ndodheshin shtetasit J.B, M B. dhe R.Ç.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga Specialistët e seksionit të Hetimit të Narkotikëve në D.V.P Gjirokastër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve :

J. B., 23 vjeç, banues në fshatin Piskovë, Përmet.

R. Ç., 22 vjeç, banues në fshatin Piskovë, Përmet.

Zh. B., 27 vjeç, banues në fshatin Piskovë, Përmet.

M.B., 24 vjeç, banues ne fshatin Piskovë, Përmet.

Lënda narkotike dhe dy automjetet u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike, e kryer në bashkëpunim" parashikuar nga nenet 283\2 dhe 25 i Kodit Penal.

28op.fundjava1

28op.fundjava3

28op.fundjava4

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1