Vlorë, Policia sekuestron 11 kg e 600 gramë lëndë narkotike të dyshuar të llojit Cannabis Sativa, në një banesë. Në pranga poseduesi i saj!

Vlorë, Policia sekuestron 11 kg e 600 gramë lëndë narkotike të dyshuar të llojit Cannabis Sativa, në një banesë. Në pranga poseduesi i saj!17vlore

Arrestohet në flagrancë shtetasi:
- K.A, 24 vjeç, banues në fshatin Lapardha.

Më datë 16.05.2017, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit K.A në fshatin Lapardha, Bashkia Selenicë, kanë gjetur të fshehur një sasi me lëndë narkotike, e cila pas peshimit ka rezultuar me peshë prej 11 kilogramë e 600 gramë e dyshuar si Cannabis Sativa.

Lënda narkotike u gjet e fshehur ngjitur me murin rrethues të kësaj banese, e cila ishte e vendosur në tre (3) thasë sintetikë.

Policia arrestoi menjëherë shtetasin K.A, i cili dyshohet të jetë autor i kryerjes së veprës penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike" neni 283/1 i Kodit Penal.

17vlore1

17vlore2

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...