Durrës, Specialistët e Sektorit të Krimit të Organizuar kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar ”Saga”

Durrës, Specialistët e Sektorit të Krimit të Organizuar kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar ”Saga” (per video kliko mbi link)17durres2

Sekuestrohen 30 kallëpë me lëndë plasëse eksploziv dhe kaspolla detonatore me fitil zjarrpërcjellës.

Arrestohen në flagrancë 4 shtetas.


Specialistët e Sektorit të Krimit të Organizuar në Dtrejtorinë Vendore të Policisë Durrës, pas informacioneve të marra nga Strukturat Policore dhe një pune hetimore të mirëorganizuar, kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar ”Saga”.

Janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

•V.S 42 vjeçe,banuese në Burrel;

•E.D 32 vjeç, banues në Burrel;

•R.D 30 vjeç, banues në Burrel;

•V.H 33 vjeç, banues në Burrel.


Arrestimi I tyre u bë pasi:

Më datë 16.05.2017, në Fushë-Krujë, në bazë të informacioneve që dispononin Specialistët e Trafiqeve gjatë kontrollit të ushtruar në çantat e shtetasve të mësipërm, I’u  gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provave materiale:

• 30 kallëpë e dyshuar si lëndë plasëse eksploziv me peshë rreth 6 kg;

• 29 copë kapsolla detonatore ku 13 prej tyre ishin të përgatitura me fitil zjarrpërcjellës;

• 4 aparatë telefoni celular;

•një mjet tip Benz.


Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale "Trafikimi i lëndëve plasëse, djegëse, helmuese dhe radioaktive"në bashkëpunim parashikuar në nenin 282/ a , 25 të Kodit Penal.

17durres

17durres1

17durres4

17durres5

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...