Durrës, Specialistët për Narkotikët finalizojnë me sukses operacionin e koduar" Kthesa".

Durrës, Specialistët për Narkotikët finalizojnë me sukses operacionin e koduar" Kthesa"(per video kliko mbi link) kthesa001

Sekuestrohen 28 kg Cannabis Sativa.

Arrestohen në flagrancë dy shtetas.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative kanë goditur një tjetër rast të prodhimit të lëndëve narkotike, duke finalizuar me sukses operacionin e koduar "Kthesa".

Janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

• L. Ll., 32 vjeç, banues në Lalëz, Durrës.

• K. Q., 47 vjeç, banues në Perlat, Durrës.

Në fshatin Kullë, Durrës, në vendin e quajtur "Kthesa e Ariut", gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin motorik me drejtues shtetasin K.Q., dhe pasagjer L. Ll., u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

• 18 pako të futura në 4 thasë me ngjyrë të bardhë, me peshë rreth 28 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sativa.

Në cilësinë e provave materiale u sekuestruan gjthashtu:

• mjeti motorik;

• 3 telefona celularë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve vijojnë punën për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" e kryer në bashkëpunim, parashikuar në nenin 283/2 të Kodit Penal.

kthesa002

kthesa003

kthesa004

kthesa005

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6