Shkodër, Vijojnë operacionet Anti - Cannabis 17.05.2017

Shkodër, Vijojnë operacionet  Anti - Cannabis.17shkodercannabis9

Sekuestrohen 92.5 kg lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa

Më datë 16.05.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Vau i Dejës në bashkëpunim me D. V. P. Shkodër, në fshatin Qerret, Njesia Administrative Temal, Bashkia Vau i Dejës, gjatë kontrollit të territorit në vendin e quajtur Maja e Qerretit, zonë e pyllëzuar, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale në 4 thasë dhe 2 bidona, një sasi lënde narkotike me peshë 92.5 kg Cannabis Sativa.

Po punohet për zbardhjen e rrethanave, për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Materialet i'u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" e parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

17shkodercannabis

17shkodercannabis1

17shkodercannabis3

17shkodercannabis4

17shkodercannabis5

17shkodercannabis6

17shkodercannabis7

17shkodercannabis8

 

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...