Berat, Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta. Sekuestrohen 11 doza lëndë narkotike e dyshuar heroinë.

Berat, Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta. Sekuestrohen 11 doza lëndë narkotike e dyshuar heroinë. 18berat

Arrestohet në flagrancë poseduesi.

Në bazë të një pune hetimore të mirëorganizuar nga Specialistët e Seksionit për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

G. M., 35 vjeç, banues në Berat.

Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, dyshohej se shtetasi i mësipërm shpërndante lëndë narkotike në lagjet “Dëshmorët e Kombit” dhe “Barikadë” të qytetit të Beratit.

Menjëherë shërbimet e policisë janë organizuar dhe në lagjen “Dëshmorët e Kombit” është ndaluar automjeti më drejtues shtetasin G. M.

Gjatë kontrollit personal të ushtruar ndaj tij, i janë gjetur me vete 5 doza me lëndë narkotike të dyshuar heronë.

Gjjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi janë gjetur dhe 6 doza të tjera me lëndë narkotike të dyshuar heroinë.

Në cilësinë e provës materiale janë gjetur dhe sekuestruar nga forcat e policisë në total:

11 doza me lëndë narkotike të dyshuar heroinë;

270 euro;

12 000 lekë;

2 aparate celularë;

1 automjet veturë

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale "Prodhim dhe shitja e lëndëve narkotike", parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.

18berat1

18berat3

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...