Krujë. Policia e Krujës arreston autorin e dyshuar të plagosjes së dy shtetasve mëngjesin e sotëm.

Krujë. Policia e Krujës arreston autorin e dyshuar të plagosjes së dy shtetasve mëngjesin e sotëm. 18kruje

Plagos dy shtetas me armën e shërbimit.

Policia zbardh dhe dokumenton ngjarjen pa kaluar 24 orë nga kryerja e saj.

Sekusestrohet mjeti I kryerjes së veprës penale.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë, pas një pune hetimore intensive dhe të pandërprerë gjatë gjithë ditës së sotme, kanë bërë të mundur zbardhjen dhe dokumentimin e një ngjajre të ndodhur në orët e para të mëngjesit.

Pas një kontrolli të imtësishëm të territorit kanë mundësuar identifikimin e vendit ku fshihej autori duke e arrestuar në flagrancë, pa kaluar 24 orë nga kryerja e veprës penale.

Është arrestuar në flagrancë shtetasi:

• O. S., 36 vjeç, banues në Krujë, Polic në Burgun e Zaharisë, Krujë.

Suta, mëngjesin e sotëm, rreth orës 06: 45, në ambientet e një lokali, tek një karburant, në afërsi të stadiumit, Krujë, pas një konflikti çasti, për motive të dobëta është konfliktuar me dy shtetas, një prej të cilëve daja I tij.

Në debat e sipër ka plagosur me armën e shërbimit, pistoletë TT shtetasit R.Sh.(daja I të arrestuarit) rreth 55 vjeç dhe G.G. (plagosur lehtë në dorë) rreth 30 vjeç, banues në Krujë.

Të dëmtuarit ndodhen në Spitalin Ushtarak Tiranë ku shtetasi R.Sh. ndodhet nën kujdesin e mjekëve ndërsa shtetasi G.G. është jashtë rrezikut për jetën.

Gjatë kqyrjes së vendit të ngjarjes është gjetur arma e zjarrit tip pistoletë TT dhe një gëzhojë.

MaterialetI kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale" Vrasja në rrethana cilësuese" e mbetur në tentativë parashikuar në nenin 79/ ç, 22 të Kodit Penal.

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...