Vlorë Policia ka arrestuar në flagrancë një shtetas për kultivimin e bimëve narkotike,

Vlorë25vlore

Policia ka arrestuar në flagrancë për kultivimin e bimëve narkotike, shtetasin:

- F. I., 26 vjeç, banues në fshatin Mërtiraj, Vlorë.

Policia ka bërë arrestimin e tij pasi ditën e djeshme, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative shërbimet kanë bërë të mundur kapjen e tij në vendin e quajtur "Përroi i Kaminave" në fshatin Mërtiraj- Bashkia Selenicë, në afërsi të dy parcelave ku ishin kultivuar 60 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva, me gjatë 20 cm deri ne 40 cm, të cilat u asgjësuan me shkulje dhe djegie.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike" parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6