Përmet. Finalizohet me sukses operacioni antidrogë i koduar "Vila"

Përmet. Finalizohet me sukses operacioni antidrogë i koduar "Vila".(per video kliko mbi link)18permet

Sekuestrohen 41 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa

Në pranga poseduesi i lëndës narkotike.

Efektivat e Komisariatit të Policisë Përmet në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se shtetasi N.Ç posedonte lëndë narkotike, menjëherë kanë organizuar dhe zhvilluar operacionin e koduar "Vila".

Si rezultat i operacionit u krye kontroll në banesën e këtij shtetasi ku rezultoi se:

Në automjetin fugon, i cili ishte i parkuar në oborin e kësaj banese u gjet një sasi prej 41 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa.

Lënda narkotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të para të kryera nga Specialistët e Seksionit të Hetimit të Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë u bë arrestimi në flagarancë i shtetasit :

N.Ç, 56 vjeç, banues në Përmet.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Përmet, për veprime të mëtejshme për veprën penale “Prodhim dhe shitje të narkotikëve”, parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.

 

18permet3

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...