Kakavije. Policia Kufitare Kakavije godet një tjetër rast të "Trafikimit të lëndëve narkotike"

Kakavije. Policia Kufitare Kakavije godet një tjetër rast të "Trafikimit të lëndëve narkotike"18kakavije

Sekuestrohet 6 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Arrestohet në flagrancë një shtetas.

Më datë 18.05.2017, në Pikën Kufitare Kakavijë, nga punonjësit e Policisë Kufitare u evidentua dhe u godit një tjetër rast i trafikut të lëndëve narkotike.

Në dalje të Republikës së Shqipërisë është paraqitur shtetasi K.K me automjetin tip "Benz". Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e këtij shtetasi u gjetën 10 pako me lëndë narkotike të dyshuar Cannabis Sattiva, me peshë totale 6 kg.

Këto pako u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër u bë arrestimi në flagrancë i drejtuesit të mjetit :

K.K, 29 vjeç, banues në Fier.

Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprën penale "Trafikimi i narkotikëve ", parashikuar nga neni 283/a i Kodit Penal.

 

18kakavije1

18kakavije2

18kakavije3

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...