Vlorë, Policia finalizon operacionin e koduar "Trubulli"

Vlorë, Policia finalizon operacionin e koduar "Trubulli" d.p.p.v

Si rezultat, arrestohen 3 shtetas për vjedhje në bashkëpunim, me qëllim përvetësimin e parave midis njëri-tjetrit !

Arrestohen shtetasit:

1- B.h, 61 vjeç, banues në Vlorë.
2- I.M, 38 vjeç, banues në Vlorë.
3- G.Sh, 63 vjeç, banues në fshatin Peshtan, Fier.

Më datë 15.05.2017, në fshatin Mërtiraj, Njësia Administrative Vllahinë - Bashkia Selenicë, gjatë natës, persona të paidentifikuar kanë vjedhur 11 bagëti të trasha (lopë) në stallën e shtetasit P.I., 34 vjeç, me banim në këtë fshat.

Si rezultat i këtij operacioni, pas hetimeve të kryera nga ana e policisë, më datë 18.05.2017 është bërë e mundur identifikimi i menjëhershëm, kapja dhe ndalimi i shtetasve të mësipërm, si autorët e dyshuar në lidhje me këtë ngjarje.

Në bazë të hetimeve të kryera, ka rezultuar se këta 3 (tre) shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin pasi kanë vjedhur krerët e lopëve, i kanë transportuar ato me ndihmën e automjetit tip Furgon në pronësi të shtetasit I.M, duke i strehuar në një vend të posaçëm pranë banesës së shtetasit G.Sh në fshatin Peshtan të Fierit.

Policia ka gjetur një pjesë të gjësë së gjallë (8 krerë lopë) si dhe ka bllokuar mjetin tip Furgon.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale "Vjedhja e kryer në bashkëpunim" dhe "Përvetësimi i parave ose mallrave që rrjedhin nga vepra penale ose veprimtaria kriminale", parashikuar nga nenet 134/2 dhe 287/b të Kodit Penal.

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...