Drejtoria Vendore e Policisë Dibër, Vijon puna nga Strukturat e Policisë për pandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Drejtoria Vendore e Policisë Dibër, Vijon puna nga Strukturat e Policisë për pandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. drejtoria diber

Procedohen penalisht 6 shtetas, nga këta:

5 shtetas për “Mashtrim në Sigurime”.

Si dhe procedohet një tjetër për veprat “Kundërshtim i punonjësit që kryen një detyrë  shtetërore”, “Organizimi i llotarive të palejuara”,  “Fshehje e të ardhurave”.


Nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, në D.V.P.Dibër, filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetaset/it :

M.GJ, 68 vjeçe, banuese në Burrel

B.P, 76 vjeç, banues në Burrel

N.P, 73 vjeçe, banuese në Burrel

A.C, 56 vjeç, banues në Durrës

SH.K, 60 vjeç, banues në Bulqizë

Procedimi penal ndaj tyre  filloi pasi, dyshohet se shtetasit e mësipërm kanë paraqitur të dhëna të rreme pranë D.R. S.Sh.Dibër duke  përfituar pension në mënyrë të padrejtë.

Vepra penale  “Mashtrimi në sigurime”, parashikuar nga  neni 145 i Kodit Penal.

___

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, filloi procedimi penal në gjendje të lirë, për shtetasin :

R.D, 43 vjeç, banues në  Fushë-Alie, Dibër.

Procedimi penal ndaj tij filloi pasi  gjatë kontrollit të ushtruar  në ambientet e lokalit në përdorim të tij, ka kundërshtuar Inspektorët e Autoritetit  Mbykqyrës të lojrave të fatit, pasi ushtronte aktivitet të kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Në  cilësinë e provës materiale u sekuestruan :

 - dy  njësi qëndrore, dy monitor, dy mausa dhe dy tastiera, një printer, katër tv plazma.

Veprat penale “Kundërshtim i punonjësit që kryen një detyrë  shtetërore”, “Organizimi i llotarive të palejuara”,  “Fshehje e të ardhurave”, parashikuar nga nenet 235/1, 197 dhe 180/1 , të Kodit Penal.

mak.fati.JPG2

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...