Fier, Vijon puna nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar e ndërkombëtar.

Fier, Vijon puna nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar e ndërkombëtar. d.p.fier

Kapen dhe ndalohen 2 shtetas të shpallur në kërkim kombëtar dhe 1 tjetër i shpallur në kërkim ndërkombëtar për "Trafikim të lëndëve narkotike" i dënuar me 14 vjet e 6 muaj burg.

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me Interpol Tirana, në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative kanë finalizuar operacionin e koduar "Driver".

Si rezultat i këtij operacioni u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit:

-M(E) H, 35 vjeç, banues në lagjen "15 Tetori" Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Milanos ka lëshuar urdhërin e arrestit ndërkombëtar e cila e ka dënuar me 14 vjet e 6 muaj burg për veprën penale "Trafiki i lëndëve narkotike e kryer në bashkëpunim" parashikuar nga Nenet 110, 73 e 74 të Kodit Penal Italian.

Ndalimi i shtetasit M(E)H, u bë me qëllim ekstradimin e tij drejt shtetit Italian.


Gjithashtu u ndaluan shtetasit:

-A.D, 42 vjeç, banues në lagjen “1 Maj”, Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, me vendimin e datës 14.02.2017, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”, parashikuar nga Neni 135 i Kodit Penal.


-K.H, 68 vjeç, banues në fshatin Zharrëz, Patos.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 03.05.2017, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhja e energjisë elektrike ose impulsive telefonike” parashikuar nga Neni 137/2 i Kodit Penal.

interpol

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...