Fier, Tentojnë të vjedhin naftë në mjetet e Kompanisë TAP, ndalohen nga policia 2 autorët e dyshuar si edhe arrestohet në flagrancë roja private pasi qëlloi me armë zjarri të cilën e mbante pa leje.

Fier, Tentojnë të vjedhin naftë në mjetet e Kompanisë TAP, ndalohen nga policia 2 autorët e dyshuar si edhe arrestohet në flagrancë roja private pasi qëlloi me armë zjarri të cilën e mbante pa leje.d.p.fier

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisaraitin e Policisë Fier, ndaluan shtetasit:

-B.K, 27 vjeç, banues në fshatin Kallm i Vogël, Fier.

-G.K, 28 vjeç, banues në fshatin Kallm i Vogël, Fier.

Ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi gjatë natës, në fshatin Kallm, kanë tentuar të vjedhin naftën e mjeteve të kompanisë TAP.

Gjithashtu u arrestua në flagrancë shtetasi:

-B.H, 49 vjeç, banues në Fier (me detyrë roje e një firme private)

Arrestimi i tij u bë pasi në tentativë për të ndaluar personat e mësipërm, ka qëlluar në ajër me një armë zjarri pa leje.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dy gëzhoja pistolete TT dhe automjeti tip Benz me të cilin udhëtonin 2 autorët e dyshuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Vjedhje" e mbetur në tentativë në ngarkim të shtetasve B.K dhe G.K si dhe "Mbajtja pa leje e armëve luftarake" në ngarkim të shtetasit B.H.

Arkiva

Maj 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...