Krujë, Në vijim të operacionit anticannabis në Kodrën e Vrionit në Fushë-Krujë ku u evidentuan dhe u asgjesuan 54 bimë cannabis sativa.

Krujë, Në vijim të njoftimit të dhënë sot , ku në zbatim të Plan- operacionit për kontroll në të gjithë territorin për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike,Policia-durres

ku operacioni u krye mbi bazën e informacioneve policore konkretisht në Kodrën e Vrionit në Fushë-Krujë u evidentuan dhe u asgjesuan 54 bimë cannabis sativa, të kultivuara në tokë të hapur rishtas, ju informojmë se;

Po mbi bazën e informacioneve policore si dhe veprimeve profesionale të kryera nga Policia e Fushë-Krujës, rreth orës 16:00 të ditës së sotme Efektivët e Komisariatit të Policisë Krujë kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

R.M, 21 vjeç, banues në Fushë-Krujë, si autor të dyshuar të 54 bimëve Cannabis Sativa rë kultivuara në Kodrën e Vrionit.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale" Kultivimi I bimëve narkotike" parashikuar në nenin 284 të Kodit Penal.

Arkiva

Nentor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...