Elbasan, Finalizohet me sukses operacioni i koduar “SPECIALISTI”

Elbasan, Finalizohet me sukses operacioni i koduar “SPECIALISTI”(per video kliko mbi link) 14elbasan

Sekuestrohen 3 copë mina me telekomandë dhe 6 aparate celularë të markave të ndryshme

Arrestohen në flagrancë dy shtetas, arrestohet më parë një shtetas dhe proçedohet në gjëndje të lirë një shtetase.

Specialistët e Sektorit Kundër Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në vijim të një hetimi proaktiv të ndjekur prej kohësh me metoda speciale të hetimit, finalizuan me sukses operacionin policor të koduar “SPECIALISTI”

Si rezultat i këtij operacioni, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

M.H, 26 vjeç banues në Vlorë

N.R, 21 vjeç banues në Vlorë.

Gjithashtu, u ekzekutua urdheri i ndalimit të datës 13.07.2017 ndaj shtetasit:

-F.F, 38 vjeç banues në Elbasan, i cili ndodhet i arrrestuar në D.V.P Tiranë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, e parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

Gjithashtu ka nisur proçedimi penal në gjëndje të lirë ndaj shtetases A.K., 42 vjeçe banuese në Tiranë.

Arrestimi i tyre, u krye në kuadër të proçedimit penal me metoda speciale hetimi, pasi më datë 13.07.2017, rreth orës 15:30, në bashkepunim me oficerët e Forcës së Posaçme Operacionale të Drejtorisë së Policisë Shtetit, u ushtrua kontroll në ambjentet e servisit të marrë me qera nga shtetasi M.H, në qytetin e Vlorës.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga efektivat e policisë, në keto ambjente u gjetën 3 (tre) copë mina shpërthimi në distancë (mina me telekomande), të pajisura me aparat telefoni celular me bateri, fije përcjellëse, dhe magnet.

Grupi hetimor sekuestroi në cilësinë e provës materiale:

Tre copë mina shpërthimi në distancë (mina me telekomande)

6 aparate aparate celularë të markave të ndryshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" parashikuar nga neni 278/5 i Kodit Penal.

14elbasan1

14elbasan2

14elbasan3

14elbasan4

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6