Kuçovë, lëvizte në qytet me armë zjarri me vete, arrestohet në flagrancë poseduesi

Kuçovëd.p.p.berat.jpg2

Lëvizte në qytet me armë zjarri me vete

Arrestohet në flagrancë poseduesi

Sekuestrohet arma e zjarrit e markës “Beretta”

Më datë 16.07.2017, Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Kuçovë, në vijimi të kontrolleve të ushtruara me qëllim mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe

informacioneve të siguruara në rrugë operative kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

Xh. K., 21 vjeç, banues në Kuçovë, pasi në lagjen “Tafil Skëndo”, nuk i është bindururdhrit të punonjësve të policisë duke u larguar me vrap dhe ka hedhur një pistoletë të

markës "Beretta", e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Gjithashtu në çantën marsup iu gjet dhe një fishek i kalibrit 9 mm.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje

e armëve luftarake dhe municionit”, parashikuar nga nenet 242 e 278 e Kodit Penal.

 

 

 

 

17korrik kucove armezjari

Arkiva

Dhjetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...