Berat, nga Seksioni për Krimet ndaj Jetës dhe Lirisë së Personit, u bë arrestimi në flagrancë i një shtetasi.

Berat, Më datë 31.05.2017, nga Seksioni për Krimet ndaj Jetës dhe Lirisë së Personit, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:d.p.p.berat

V.H 38 vjeç, banues në Urë Vajgurore.

Si dhe u shpallën në kërkim shtetasit:

G.H 49 vjeç, banues në Urë Vajgurore dhe
P.H, 34 vjeç, banues në Urë Vajgurore.

Arrestimi i shtetasit V.H u bë pasi ka tentuar të vrasë, pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasin D.H, 23 vjeç, banues në Urë Vajgurore, duke e goditur me mjatin kamionçin.

Shtetasin D.H ka qënë duke drejtuar mjetin motrë, i cili pas ngjarjes është dërguar në spitalin e Beratit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë pas kësaj ngjarjeje shtetasit G.H dhe P.H të afërmit e shtetasit të dëmtuar D.H kanë plagosur rëndë shtetasin V.H i cili po merr mjekim në spitalin e Traumës Tiranë jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, në ngarkim të shtetasit V.H për veprën penale “Vrasja me dashje” e mbetur në tentativë, dhe për shtetasit G.H e P.H për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”, parashikuar nga nenet 76, 22 dhe 88 të Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...