Elbasan, Vijon operacioni i koduar “Eksplozivi”

Elbasan, Vijon operacioni i koduar “Eksplozivi” 1elbasan1

Kapet dhe ndalohet një shtetas i dyshuar si bashkëpunëtor i dy ngjarjeve të ndodhura muajin e fundit për vendosjen e lëndës eksplozive e dyshuar tritol.

Specialistët e Sektorit të Krimeve të Rënda, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan në vijim të operacionit të koduar eksplozivi bënë ndalimin e shtetasit:

A.S, 38 vjeç banues në Tiranë

Ndalimi i tij u bë pasi;

Më datë 06.05.2017 në Lagjen ‘Luigj Gurakuqi” në bashkëpunim me persona të tjerë dyshohet të ketë vendosur lëndë plasëse në tokë poshtë mjetit në pronësi të shtetasit F.V dhe më datë 22.05.2017 në Lagjen “Emin Matraxhiu” dyshohet të ketë vendosur lëndë plasëse në shkallët e një lokali në pronësi të shtetasit L.D.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me eksploziv, mbetur në tentativë” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar nga nenet 152, 22 dhe 278/1 të Kodit Penal.

1elbasanok

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...