Lezhë, Kundërshtojnë me forcë punonjësit e policisë , drejtuesi dhe 2 pasagjerët në një mjet , arrestohen në flagrancë.

Lezhë, Kundërshtojnë me forcë punonjësit e policisë , drejtuesi dhe 2 pasagjerët në një mjet , arrestohen në flagrancë.Drejtoria Lezhe 1

Pas testit të alkoolit, drejtuesi i mjetit rezulton se drejtonte mjetin në gjendje të dehur

Me datë 17.07.2017, nga Seksioni për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë , u arrestuan në flagrancë shtetasit :

- Gj.B, 36 vjeç, banues në Lezhë

- K.E, 20 vjeç, banues në Kurbin

- E.T, 25 vjeç, banues në Mamurras

Rreth orës 00:05, shtetasi Gj.B, në Shëngjin - Lezhë, kur po drejtonte një mjet Reno Megan, është konfliktuar me një drejtues tjetër mjeti dhe në këtë kohë ka ndërhyrë patrulla e përgjithshme për të sqaruar konfliktin.

Në momentin e ndërhyrjes , drejtuesi i mjetit shtetasi Gj.B , në bashkëpunim edhe nga 2 pasagjerët në mjet , shtetasit K.E dhe E.T, kanë kundërshtuar me forcë fizikisht punonjësit e policisë.

Pas testit të alkoolit, shtetasi Gj.B rezultonte se drejtonte mjetin në gjëndje të dehur.

Veprat penale " Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik" " Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt" parashikuar nga nenet 236/2 dhe 291 të Kodit Penal në ngarkim të shtetasit Gj.B.

Vepra penale " Kundërshtim i punonjësit të policisë të rendit publik" parashikuar nga neni 236/2 i Kodit Penal në ngarkim të shtetasve K.E dhe E.T.

Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprime të mëtejshme.

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3