Fier-Lushnje, Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim.

Fier-Lushnje, Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim. fier1

Policia kap dhe ndalon 3 shtetas të shpallur në kërkim, ku një prej tyre ndalohet për veprën penale "Shkatërrim i pronës me eksploziv".

Nga ana e Specialistëve për Hetimin e Krimeve të Rënda në Komisariatin e Policisë Lushnjë, në bashkëpunim me Efektivët e Komisariatit të Policisë Krujë, në lagjen "Savër", Lushnje, u bë kapja e personit të shpallur në kërkim:

1.L (M) Ç, 32 vjeç, lindur dhe banues në Fushë-Krujë.

Kapja e tij u bë pasi dyshohet se është autori i vendosjes së lëndës eksplozive në murin rrethues të banesës së shtetasit D.T, ngjarje e ndodhur në datën 01.06.2017, rreth orës 03:00, në vëndin e quajtur Arrameras, Fushë-Krujë.

Gjithashtu, Gjykata e shkallës së Parë Krujë me Vendimin e datës 18.05.2017, ka vendosur për këtë shtetas masë sigurimi "Arrest me burg", për veprën penale "Dhuna në familje" parashikuar nga Neni 130 i Kodit Penal.


*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasit:

2.M.M, 32 vjeç, banues në fshatin Bashaj, Vlorë.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier me Vendimin e datës 22.05.2017, ka dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale "Fallsifikimi i monedhave’’ parashikuar nga Neni 183/2 i Kodit Penal

3.F.M, 37 vjeç, banues në lagjen "1 Maji" Vlorë.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës Parë Fier me Vendimin e datës 29.05.2017 ka dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale "Vjedhje e kryer në bashkpunim’’ parashikuar nga Neni 134/2 i Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...