Shijak, Policia e Shijakut parandalon përshkallëzimin e një konflikti familjar.

Shijak, Policia e Shijakut parandalon përshkallëzimin e një konflikti familjar. 19shijak

Arrestohen në flagrancë dy shtetas për veprën penale" Dhunë në familje".

Sekuestrohet një kallashnikov dhe fishekë.


Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Shijak, falë ndërhyrjes së shpejtë dhe profesionale kanë bërë të mundur parandalimin e përshkallëzimit të pasojave të një konflikti familjar. Është arrestuar në flagrancë shtetasi:

• Z.N 27 vjeç, banues në Shijak, i dënuar më parë për veprën penale" Kundërshtimi I punonjësit të policisë së rendit publik".

Nurka, në banesë, për motive të dobëta ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases L.B. 18 vjeçe.

Me të marrë njoftim menjëherë në ndihmë të shtetases së mësipërme kanë shkuar Efektivet e Policisë dhe gjatë kontrolli të ushtruar në banesë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provave materiale:

• një armë zjarri automatik, tip kallashnikov, model 56, kalibër 7.62 mm;

• një kreher me 30 fishekë.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale" Dhunë në familje" dhe " Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake" parashikuar në nenet 130/ a dhe 278/3 të Kodit Penal.

-----------------

Gjithashtu, Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Shijak kanë arrestuar një tjetër shtetas, konkretisht :

• L.D 53 vjeç, banues në Xhafzotaj, Shijak, I dënuar më parë për veprat penale" Dhunë në familje" dhe "Armëmbajtje pa leje".

Dedaj, në banesë, për motive të dobëta ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases L.D. 37 vjeçe.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale" Dhunë në familje" parashikuar në nenin 130/ a të Kodit Penal.

19shijak.jpg1

 

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3