Pukë, Qëllon me armë zjarri në ajër, arrestohet nga Policia.

Pukë, Qëllon me armë zjarri në ajër, arrestohet nga Policia. 03puke

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit dhe një sasi fishekësh.

Me datë 03.05.2017 jemi njoftuar se ka të shtëna me armë zjarri në fshatin Gojan i Madh.

Menjëherë në drejtim të fshatit Gojan janë nisur forca të shumta policie si dhe grupi hetimor ku rezultoi se:

Në lagjen Brigjë, fshati Gojan i Madh, Njësia Administrative Gjegjan, Bashkia Pukë ku kanë konstatuar 46 gëzhoja model 56 të shpërndara në mënyrë të çrregullt në rrugën e shtëpisë së shtetasit M.Gj.

Pas një kontrolli të bërë në banesën e këtij shtetasi dhe ambienteve përreth saj, u gjet e groposur një armë automatike Model 56, 7 krëhëra, ku 6 prej tyre ishin bosh ndërsa njëri kishte 25 fishekë brenda, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Shërbimet e Policisë kanë bërë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

M.Gj, 24 vjeç, banues në Gojan i Madh, Pukë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pukë për veprat penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" dhe "Prishja e qetësisë publike" të parashikuara nga nenet 278 dhe 274 të Kodit Penal.

03puke1

03puke2

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...