Elbasan, Arrestohet në flagrancë një shtetas i dyshuar për veprën penale “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”

Elbasan, Arrestohet në flagrancë një shtetas i dyshuar për veprën penale “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”  Drejtoria Elbasan

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

- B.Q, 51 vjeç banues në Elbasan.

Arrestimi i tij, u bë në kuadër të veprimeve hetimore të operacionit të koduar “Koordinatorja”, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij grupi hetimor, ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

Dokumenta identifikimi fotokopje të shtetasve të ndryshëm
Çertifikata,

-Leje kalimi në gjuhën Greke,

-Një leje Qarkullimi automjeti

-Formular i paplotësuar (bosh) që ka vulë të Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor

-Automjeti i tij

-Dokumenta të shtetasve të ndryshëm origjinale dhe fotokopje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve” parashikuar nga neni 190/1 i Kodit Penal.

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3