Delvinë, Policia ndalon dy shtetas të cilët dyshohen se janë autorë të diegies së një sipërfaqe të gjerë toke në fshatin Kalasë të Delvinës!

Delvinë, Policia ndalon dy shtetas të cilët dyshohen se janë autorë të diegies së një sipërfaqe të gjerë toke në fshatin Kalasë të Delvinës! 19delvine

Ndalohen shtetasit:

K.Zh., 45 vjeç, banues në Kopaçëz, Delvinë.

N.H, 36 vjeç, banues në Kalasë, Delvinë.

Policia ka bërë kapjen dhe ndalimin e tyre, pasi nga hetimet e kryera dyshohet se këta shtetas janë autorë të ngjarjes së ndodhur më datë 12.07.2017, në fshatin Kalasë, Delvinë, ku është djegur një sipërfaqe prej 80 ha kullote dhe shkurre në Malin e Muzgësë.

Materialet janë referuar në Prokurori në ngarkim të tyre për veprën penale ''Shkatërrimi i pronës me zjarr, kryer në bashkëpunim''. parashikuar nga neni 151 dhe 25 i Kodit Penal.

19delvine1

19delvine2

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3