Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit 19.07.2017

Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit.Stema Policia
Përmbledhje e rezultateve të arritura të punës të Strukturave të Policisë gjatë 24-orëve.
Policia e Shtetit në të gjithë vendin vijon zbatimin e masave të përcaktuara në Planin e masave, për “Rritjen e parametrave të sigurisë”, mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale, kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë, goditjen e trafikut të lëndëve narkotike e trafìqeve të paligjshme, parandalimin e aksidenteve rrugore”.
Në këtë kontekst, gjatë 24 –orëve në të gjithë vendin kanë funksionuar pika kontrolli dhe të lëvizshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i 41 personave.

Nga Policia Rrugore në të gjithë vendin duke përdorur Dragerat dhe Radarët janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe drejtim i parregullt: 7 drejtues mjetesh.
8 persona për Dhune ne familje,
1 person për veprën penale " Plagosje e lehtë me dashje"
1 person për veprën penale " Vjedhja",
6 persona në kërkim.
1 person per vepren penale "Kundërshtim i punonjësit të policisë"
3 persona per vepren penale “Kalim i kufirit në mënyrë të paligjshme”
1 person për veprën penale " Prodhimi dhe shtija e ushqimeve dhe lëndëve të tjera të rrezikshme pë shëndetin"
2 persona për veprën penale" Shkatërrim i pronës me zjarr"
1 person për veprën penale "Falsifikimi"

Nga kontrollet e strukturave të drejtorive vendore jane arrestuar 10 persona për Narkotiket dhe Krimi ekonomik dhe financiar.

Janë sekuestruar rreth 140 kg lëndë e dyshuar Cannabis Attiva, rreth 333 bimë narkotike Cannabis Ativa.
3 armë zjarri, 1 krehër me 30 fishekë
Po gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifìkim 84 persona.

Gjatë 24- orëve të fundit janë finalizuar operacionet e mëposhtme, konkretisht:
1-Përmet, Finalizohet me sukses operacioni "BEFASIA"
Sekuestrohen 16.5 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
Asgjësohen 92 bimë narkotike Cannabis Sattiva.
Arrestohet në flagrancë autori.

2-Shkodër, Finalizohet me sukses operacioni antidrogë i koduar "Rrethina"
Sekuestrohen 115 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.
Arrestohet në flagrancë poseduesi i lëndës narkotike.

Edhe në ditët në vijim do vijojë puna e Policisë së Shtetit për rritjen e parametrave të sigurisë në vend.

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3