Vlorë, Arrestohen në flagrancë dy shtetas për veprën penale ''Dhuna në familje''

Vlorë, Arrestohen në flagrancë dy shtetas për veprën penale ''Dhuna në familje'' d.p.p.v

Policia ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasve :

1-F.Sh, 32 vjeç, banues në Vlorë.

Më datë 18.07.2017, bashkëshortja e tij I.B., 23 vjeçe, banuese në Vlorë, ka bërë kallëzim ndaj tij pasi shtetasi F.Sh ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj saj duke i shkaktuar edhe disa fraktura në fytyrë dhe parakrahë.

2- P.K, 39 vjeç, banues në Vlorë.

Policia ka bërë të mundur arrestimin e tij pasi më datë 18.07.2017, ky shtetas në banesën e tij ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases E.K., 32 vjeçe, banuese në Vlorë.

Materialet janë referuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë ndaj tyre për veprën penale "Dhuna në familje", parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal.

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3