Elbasan, Operacion i Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan në bashkëpunim me forcat speciale Renea.

Elbasan, Operacion i Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan në bashkëpunim me forcat speciale Renea. 20elbasan

Kapet dhe ndalohet nga policia një shtetas i dënuar me 19 vjet e 7 muaj burg për veprën penale “Vrasje me dashje”

Ndalimi i tij u bë më qëllim ekstradimi në shtetin Italian

Sektori për Hetimin e Krimeve të Rënda, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, gjatë një pune intensive 1 mujore dhe të mirëorganizuar, në bashkëpunim me Forcat

Speciale Renea bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim ndërkombëtar:

Ø A.S, 44 vjeç, banues në Peqin

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan me vendim penal dhënë më datë 01.04.2017 ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” me qëllim

ekstradimin nga Shqipëria drejt Italisë të shtetasit të lartpërmendur.

Ky shtetas është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet Italiane të drejtësisë, mbi bazën e Urdhër Arrestit Evropian lëshuar më datë 14.02.2012 nga Prokuroria

Pranë Gjykatës së Brescia – Itali, e cila ka caktuar dënimin me 19 vjet e 7 muaj burgim për kryerjen e veprës penale “Vrasje me dashje” të parashikuar nga nenet 575,

582, 583 dhe 585 të Kodit Penal Italian.

Ndalimi i tij, u bë me qëllim ekstradimi në shtetin Italian.

20elbasan1

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3