Shkodër, asgjësohen 716 bimë Cannabis Sativa, të kultivuara në tokë të hapur

Shkodër20shkoder002

Vijon operacioni antikanabis në të gjithë territorin e Qarkut Shkodër

Kontroll për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike.

Operacioni nga toka si dhe mbi bazën e informacioneve policore.

Asgjësohen 716 bimë Cannabis Sativa, të kultivuara në tokë të hapur

Shpallet në kërkim autori i dyshuar i kultivimit të bimëve narkotike

Pas një operacioni të mirëorganizuar nga strukturat Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, bazuar në informacionet

e marra ne rrugë operative, ku gjatë kontrollit të territorit, në fshatin Plan, në vendin e quajtur "Menza", Njësia Administrative Pult, Shkodër, u gjetën të kultivuara në një

tokë të hapur rishtas në një zonë malore dhe të pyllëzuar, 716 bimë narkotike të llojit Canabis Sativa.

Si rezultat i veprimeve dhe informacioneve të mara në rrugë operative, u bë shpallja në kërkim e shtetasit, P. Sh., 35 vjeç, banues në fshatin Plan, Shkodër, i cili

dyshohet se është autor i kultivimit të këtyre bimëve narkotike.

Materialet do t'i kalojnë për ndjekje të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale "Kultivim i bimëve narkotike" parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

20shkoder001

20shkoder003

20shkoder004

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3