Kurbin, Policia parandalon përshkallëzimin e një konflikti për rrjetin e ujësjellësit.

Kurbin 21KURBIN3

Policia parandalon përshkallëzimin e një konflikti për rrjetin e ujësjellësit.

Sekuestrohen armë dhe municione

Arrestohet në flagrancë një shtetas i dyshuar si posedues i tyre si dhe autor i dëmtimit të rrjetit të ujësjellësit të fshatit ku banon ( ku kishte konfliktin)

Me datë 20.07.2017, nga shërbimet policore të Komisariatit të Policisë Kurbin, falë ndërhyrjes në kohë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të një konflikti mes banorëve dhe një shtetasi, si dhe sekuestrimi i disa armëve dhe municioneve.

Si rezultat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

N.R, 63 vjeç , banues në fshatin Shkopet , Kurbin

Pas ndërhyrjes për parandalimin e konfliktit, është ushtruar kontroll në banesën e shtetasit Ndue Rica, ku gjatë kontrollit u gjetën të fshehura në një ambient afër banesës së këtij shtetasi , armë zjarri e municione luftarake të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, konkretisht:

- 2 pushkë model 63
- 19 kapsolle detonatore
- 5 metër fitil zjarrpërcjellës
- 835 fishekë të ndryshëm ( pushke dhe pistolete)
- 3 krehëra

Shtetasi N.R, kishte konflikt me disa fqinjë të tij në lidhje me rrjetin e ujësjellësit.

Gjithashtu dyshohet se ky shtetas ka dëmtuar rrjetin e ujësjellësit që furnizon banorët e fshatit ku ai banon si dhe të shtetasve me të cilët ka konflikt.

Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprat penale "Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit " dhe "Shkatërrim i rrjetit të ujësjellësit" parashikuar nga nenet 278 dhe 159 të Kodit Penal.

 


21KURBIN

 

21KURBIN1

21KURBIN2

 

Arkiva

Tetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...