Dibër. Vijon puna për parandalimin dhe ndëshkimin ligjor të "Dhunës në familje".

Dibër. Drejtoria e Policise Diber

Vijon puna për parandalimin dhe ndëshkimin ligjor të "Dhunës në familje".

Ushtronin dhunë ndaj bashkëshorteve, në prezencë edhe të femijëve të mitur, arrestohen nga Policia 2 shtetas në Bulqizë e Mat.


Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, u bë ndalimi me inisiativë i shtetasit :
 
P.T, 45 vjeç, banues në Bulqizë.
     
Ndalimi i tij u bë pasi, në Komisariatin e Policisë Bulqizë, është paraqitur dhe ka bërë kallzim bashkëshortja e tij, se shtetasi i lartë përmendur  ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj saj, edhe në prezencë  të fëmijës së tyre të mitur.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale "Dhunë në familje".
_

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat, u arrestua në flagrancë shtetasi :

F.D, 34 vjeç, banues në Burrel.

Arrestimi i tij u bë pasi, ka bërë kallzim bashkëshortja e tij, se në banesën e tyre bashkëshorti i saj ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj saj, në prezencë të fëmijëve të mitur, si dhe ka dëmtuar orienditë shtëpiake.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale "Dhunë në familje".

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3