Lushnje, Policia e Lushnjes parandalon një ngjarje të rëndë kriminale.

Lushnje, Policia e Lushnjes parandalon një ngjarje të rëndë kriminale. 07arme

Tentoi të vrasi me armë zjarri dy vëllezër, arrestohet në flagrancë autori.

Në datën 07.06.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnje, pas njoftimit të marë dhe masave të shpejta është bërë e mundur parandalimi i një ngjarje të mundshme kriminale dhe konkretisht:

Pas një konflikti për motive të dobëta të ndodhur ndërmjet shtetasit L.M dhe shtetasve D.B dhe B.B(vëllezër), këta të fundit e kanë goditur pasi pretendonin se shtetasi L.M, i dëmtonte të mbjellat me bagëti.

Shërbimet policore, në mënyrë të menjëhershme për parandalimin e përshkallëzimit të këtij konflikti, kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë kapur në flagrancë shtetasin L.M duke tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasit D.B dhe B.B.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pushkë model 63 me fishekë në folenë e saj si dhe 35 cop fishekë.

Në këto kushte, nga Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Komisariatin e Policisë Lushnje, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

-L.M, 41 vjeç, banues në lagjen "20 Tetori" Lushnje.

Materialet do t'i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale "Vrasje e mbetur në tentativë" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit luftarak", të parashikuar nga Nenet 76, 22 e 278 të Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...