Vijon puna për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike. 22.07.2017

Shkodër

20228878 2005462983073396 4250124300610331990 n

Asgjësohen 550 bimë narkotike të dyshuara cannabis sattiva.

Më datë 21.07.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër , në vijim të kontrolleve të vazhdueshme të territorit për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike, në tokë të hapur rishtas, në vendin e quajtur Sipër Bjeshkës së Cumit, poshtë majës së Bigës, në fshatin Gak, Njësia Administrative Shalë, Shkodër, gjatë një kontrolli të ushtruar, u konstatuan të kultivuara 550 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

Pas veprimeve hetimore të kryera, këto bimë u asgjësuan me anë të djegies.

Si autor i dyshuar është shtetasi N. T. i shpallur në kërkim dhe më parë, ku po punohet per percaktimin e vendodhjes dhe kapjen e tij.

Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale "Kultivim i bimëve narkotike" parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

 

 

 

 

 

20246272 2005462813073413 6380318093243921368 n

20258375 2005462659740095 8467729197698127552 n

20228878 2005462983073396 4250124300610331990 n

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3